BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA LEIDO „HANSAPANK“ VYKDYTI KONCENTRACIJĄ ĮSIGYJANT LTB

2001 05 24

Šiandien Konkurencijos tarybos posėdyje buvo išnagrinėtas AS „Hansapank“ pranešimas apie koncentraciją įsigyjant 90,8 proc. AB „Lietuvos taupomasis bankas“ (LTB) akcijų paketą ir nutarta leisti vykdyti koncentraciją pagal pateiktą pranešimą. Nustatyta, kad AS „Hansapank“ vykdoma horizontali koncentracija turi įtakos koncentracijos laipsnio padidėjimui bankų ir jų kontroliuojamų ūkio subjektų teikiamų paslaugų rinkoje, tačiau dominuojanti padėtis atitinkamose prekių rinkose nesukuriama.

Posėdyje buvo konstatuota, kad didelės įtakos bankų teikiamų paslaugų rinkos koncentracijos pokyčiams turės numatomas „Lietuvos žemės ūkio banko“ privatizavimas bei galimas Švedijos bankų „Swedbank“ ir „Skandinaviska Enskilda banken“ (SEB) susijungimas. Vertindama šių bankų galimo jungimosi pasekmes, Konkurencijos taryba jau anksčiau buvo pareiškusi savo nuomonę dėl galimos dominuojančios padėties susidarymo bankų rinkoje ir pateikusi numatomus sprendimus, padėsiančius išvengti dominuojančios padėties. Tačiau, kol sutartis tarp „Swedbank“ ir SEB valdybų nėra pasirašyta ir nėra šių bankų akcininkų pritarimo jungimuisi, Konkurencijos taryba neturi teisinio pagrindo neleisti AS „Hansapank“ įsigyti LTB. Oficialaus „Swedbank“ ir SEB pranešimo dėl koncentracijjos kol kas nėra pateikta nei kitų šalių konkurencijos institucijoms, nei Europos Komisijai.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 02 05