BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA LEIDO UAB „LIUKS“ ĮSIGYTI AB „SANITAS“

2002 12 30

Konkurencijos taryba gruodžio 30 d. posėdyje priėmė paskutinį 2002 m. nutarimą pagal ūkio subjekto prašymą leisti vykdyti koncentraciją. Posėdyje nagrinėtas gruodžio 19 d. gautas UAB „Liuks“ pranešimas apie koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. AB „Sanitas“ akcijų.

Priimtas nutarimas leisti UAB „Liuks“ vykdyti minimą koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. AB „Sanitas“ akcijų paketą pagal pateiktą pranešimą. Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB „Liuks“ vykdoma koncentracija nežymiai pakeičia koncentracijos laipsnį atitinkamose vaistų rinkose, tačiau dominuojanti padėtis šiose rinkose nesukuriama ir dėl to konkurencija nebus itin apribojama.

2002 m. Konkurencijos taryba iš viso priėmė 48 nutarimus pagal gautus ūkio subjektų prašymus dėl leidimų vykdyti rinkos struktūrų koncentraciją. Dalis leidimų buvo duota su sąlygomis. Pažymėtina, kad 2002 m. buvo išduota nemažai leidimų vykdyti koncentraciją užsienio ūkio subjektams, iš kurių paminėtini leidimai Vokietijos bankui Nord/LB įsigyti 76,1 proc. AB „Lietuvos žemės ūkio bankas“ akcijų; bendrovei „Eolian Trading Limited“ įsigyti iki 100 proc. AB „Lifosa“ akcijų; bendrovei „ICA Baltic AB“ įsigyti iki 100 proc. UAB „Ekovalda“ akcijų; RUHRGAS AG ir E. ON ENERGIE konsorciumui įsigyti 34 proc. AB „Lietuvos dujos“ akcijų paketą; JAV farmacijos bendrovei „Pfizer Inc.“ įsigyti „Pharmacia Corporation“ ir kt.

Daugelyje atvejų tarp Lietuvoje registruotų ūkio subjektų vykdyta koncentracija buvo įvertinta kaip horizontali. Daugiausia tokių horizontalios koncentracijos atvejų 2002 m. buvo prekybos, pramonės ir informacinių technologijų sektoriuose. Tais atvejais, kai dėl vykdomos koncentracijos akivaizdžiai negalėjo būti sukurta dominuojanti padėtis ir ribojama konkurencija bei siekiant operatyviau patenkinti ūkio subjektų pateiktus prašymus, vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo nuostatomis Konkurencijos taryba priėmė 3 nutarimus, kuriais buvo leista vykdyti atskirus koncentracijos veiksmus iki galutinio sprendimo priėmimo.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 02 03