BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA LEIDO UAB „LUKTARNA“ IŠSINUOMOTI 73 UAB „LUKOIL BALTIJA“ DEGALINES

Konkurencijos taryba leido UAB „Luktarna“ išsinuomoti 73 UAB „Lukoil Baltija“ degalines penkerių metų laikotarpiui su galimybe nuomą pratęsti. Po preliminarių Konkurencijos tarybos vertinimų Bendrovė atsisakė išsinuomoti likusias tris degalines.

UAB „Luktarna“ užsiima mažmenine ir didmenine prekyba naftos bei kitais produktais, šiuo metu eksploatuojanti 40 degalinių. Degalines iki koncentracijos kontroliuojanti bendrovė  UAB „Lukoil Baltija“ užsiima mažmenine ir didmenine prekyba naftos bei kitais produktais.

Konkurencijos taryba, atlikusi preliminarų planuoto sandorio vertinimą, nustatė, kad UAB „Luktarna“ įgijus kontrolę į tris iš 76 degalinių galėtų būti reikšmingai susilpninta konkurencija mažmeninės prekybos degalais rinkose Anykščiuose, Rokiškyje ir Vievyje. Bendrovė atsižvelgė į Konkurencijos tarybos išvadas bei atsisakė tolesnių ketinimų išsinuomoti minėtas tris degalines.

Praėjusiais metais Konkurencijos taryba suteikė 36 leidimus bendrovių koncentracijoms.

Konkurencijos tarybos nutarimą galima rasti čia.

Pastabos

  1. Koncentracijos – tai atvejai, kuomet jungiasi įmonės arba viena įmonė ar fizinis asmuo, jau turintis vieno ūkio subjekto kontrolę, įgyja kito ūkio subjekto kontrolę. Kadangi dėl šių pokyčių rinkoje gali būti itin apribota veiksminga konkurencija, kontrolę įgyjantys asmenys ar besijungiančios įmonės, kurių apyvartos viršija Konkurencijos įstatyme nustatytas ribas, koncentracijos įgyvendinimui privalo gauti Konkurencijos tarybos leidimą. Konkurencijos taryba leidžia vykdyti tik tas koncentracijas, dėl kurių reikšmingai nepablogėtų konkurencijos sąlygos.
  2. Ūkio subjekto kontrolė – tai visokios iš įstatymų ar sandorių atsirandančios teisės, suteikiančios kontroliuojančiam asmeniui galimybę įgyvendinti savo sprendimus dėl kontroliuojamo ūkio subjekto ūkinės veiklos. Tokias kontrolės teises suteikia, pavyzdžiui, nuosavybės teisė į visą ar dalį ūkio subjekto turto arba teisė naudoti visą ar dalį ūkio subjekto turto, taip pat kitos teisės, kurios leidžia daryti lemiamą įtaką ūkio subjekto organų sprendimams ar personalo sudėčiai.
Atnaujinta: 2016 09 01