Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA NEBENAGRINĖS SANDORIO KINO TEATRŲ RINKOJE

MicrosoftTeams-image (11).png

Konkurencijos taryba nutraukė pranešimo apie koncentraciją, kurios metu Estijos bendrovė „MM Grupp“ planavo įsigyti kitą Estijos įmonę „Forum Cinemas Lithuania“, valdančią kino teatrus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, nagrinėjimo procedūrą. Minėtos bendrovės negalės įgyvendinti planuoto sandorio.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2021 m. kovo 8 d. Sandorį ketinta vykdyti „MM Group“ įsigyjant 51 proc. (kartu su turimomis akcijomis – 100 proc.) „Forum Cinemas Lithuania“ akcijų ir tokiu būdu netiesiogiai įgyjant pastarosios bendrovės Lietuvos filialo kontrolę.

Su „MM Group“, užsiimančios kontroliuojančiųjų bendrovių (holdingo) veikla, susijusios įmonės veikia įvairiose verslo srityse, viena jų – valdo prekės ženklą „Apollo“ ir vykdo kino teatrų veiklą Panevėžyje, kitos – platina Holivudo studijų („The Walt Disney“, „Paramount“, „Universal“) ir nepriklausomų kūrėjų kino filmus.

Planuotos įsigyti bendrovės „Forum Cinemas Lithuania“ Lietuvos filialas vykdo kino teatrų veiklą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Konkurencijos tarybos ekspertai, siekdami įvertinti, kaip šis sandoris galėtų paveikti konkurenciją kino filmų rodymo ir platinimo rinkose Lietuvoje, rinko informaciją bei duomenis iš šių sektorių įmonių, taip pat – iš Lietuvos kino centro prie Kultūros ministerijos ir įvairių nekilnojamojo turto vystytojų. Kadangi sandorį planuojančios įmonės laiku nepateikė visos reikalingos informacijos, pranešimo nagrinėjimo terminas buvo sustabdytas.

Konkurencijos taryba toliau nagrinėjo turimą informaciją, siuntė rinkos dalyviams prašymus ją patikslinti, papildyti ar argumentuoti, vertino koncentracijos šalių pateiktus preliminarius įsipareigojimus, siekiančius pašalinti galimas konkurencijos problemas. Vis dėlto per daugiau kaip 3 mėnesius, kiek oficialiai buvo sustabdytas pranešimo nagrinėjimo terminas, institucija iš sandorio dalyvių negavo visos informacijos, būtinos įvertinti koncentracijos poveikį konkurencijai.

Konkurencijos taryba nutraukė koncentracijos nagrinėjimo procedūrą, vadovaudamasi Konkurencijos įstatymu, kuriame numatyta, jog kai pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimo terminas yra sustabdytas ilgiau nei 3 mėnesius, sandorio vertinimo procesas yra nutraukiamas ir laikoma, kad pranešimas apie koncentraciją nebuvo pateiktas.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas primena, kad kol nėra gautas institucijos leidimas, verslas negali įgyvendinti sandorio, antraip gresia finansinės sankcijos.

„Pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimas nėra formali procedūra – verslas neturėtų tikėtis, kad konkurencijos institucija kiekvienu atveju anksčiau ar vėliau duos leidimą vykdyti sandorį. Planuojančios susijungti įmonės privalo laiku pateikti teisingą ir išsamią informaciją, kad galėtume įvertinti koncentracijos poveikį rinkoms, konkurencijai ir vartotojams bei nuspręsti, ar toks sandoris gali būti įgyvendinamas“, – sakė Š. Keserauskas.

Šis Konkurencijos tarybos nutarimas nėra skundžiamas. Tai pirmas kartas institucijos veiklos praktikoje, kai pranešimo nagrinėjimo sustabdymo trukmei viršijus 3 mėnesius, teko nutraukti įpusėtą sandorio vertinimo procedūrą negavus visos būtinos informacijos iš koncentracijos dalyvių.