Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA NEBETĘS TYRIMO DĖL GALIMO SUSITARIMO VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE

2020 03 17
178.jpg

Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl IT paslaugas teikiančių bendrovių galimų konkurenciją ribojančių susitarimų dalyvaujant programinės įrangos atnaujinimo ir licencijų pratęsimo paslaugų viešajame pirkime.

2019 m. birželio 12 d. buvo pradėtas tyrimas kilus įtarimų, kad bendrovės „Asseco Lietuva“, „Atea“ ir „IT&T Systems“ galimai tarpusavyje derino veiksmus Lietuvos transporto saugos administracijos organizuotame viešajame pirkime dėl programinės įrangos atnaujinimo ir licencijų pratęsimo paslaugų teikimo.

Konkurencijos tarybos ekspertai, išanalizavę per patikrinimus paimtą ir vėliau tyrimo metu surinktą informaciją, nenustatė aplinkybių, kurios leistų pripažinti, kad minėtos įmonės sudarė draudžiamus susitarimus, ribojančius konkurenciją ir pažeidžiančius Konkurencijos įstatymo reikalavimus, todėl tyrimas buvo nutrauktas.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, tyrimas gali būti atnaujintas.

Konkurencija taryba šiuo metu tęsia dar vieną tyrimą IT sektoriuje dėl galimo įmonių draudžiamo susitarimo.

Konkurencijos įstatymas draudžia sudaryti bet kokius susitarimus, kuriais siekiama riboti konkurenciją arba kurie riboja ar gali riboti konkurenciją, įskaitant susitarimus nustatyti prekių ir paslaugų kainas, pasidalyti prekės rinką teritoriniu pagrindu, pagal pirkėjų ar tiekėjų grupes ar kitu būdu, susitarimą nustatyti tam tikros prekės gamybos ir pardavimo kiekius, riboti techninę pažangą ar investicijas.