BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NEPRADĖS TYRIMO DĖL EKONOMIKOS IR INOVACIJŲ MINISTERIJOS VEIKSMŲ

Konkurencijos taryba netirs, ar Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priimti sprendimai, susiję su VšĮ „Versli Lietuva“ finansavimu, neprieštarauja Konkurencijos įstatymo nuostatoms, nes gauti duomenys nesudaro pagrindo įtarti galimo konkurencijos teisės pažeidimo.

Konkurencijos taryba išnagrinėjo VšĮ Marijampolės verslo informacijos centro prašymą, kuriame teigiama, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuo 2010 m. gegužės 6 d. iki 2017 m. balandžio 30 d. savo dviem vadovaujamoms įstaigoms esą sudarė išskirtines sąlygas įgyvendinti ES finansuojamus projektus, taip pat 2010–2016 m. laikotarpiu priėmė įsakymus, kurių pagrindu įstaigai „Versli Lietuva“ numatė palankias projektų finansavimo sąlygas, o 2013–2017 m. su ja sudarė 10 pirkimų ir be konkurencingos atrankos procedūros įsigijo konsultavimo paslaugas, nors jos buvo prieinamos rinkoje.

Įvertinusi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paaiškinimus ir visą gautą informaciją, Konkurencijos taryba konstatavo, kad nėra pagrindo pradėti tyrimo dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo, kadangi reikalavimai, kuriais vadovaudamasi ministerija finansuojamoms priemonėms įvardijo konkrečius pareiškėjus bei projektų atrankos būdą, buvo numatyti Vyriausybės nutarime. Tirti Vyriausybės priimtų teisės aktų Konkurencijos taryba neturi įgaliojimų.

Institucija taip pat negavo įrodymų, kad ES projektų finansavimo sąlygos privilegijavo ar diskriminavo atskirus ūkio subjektus ar jų grupes. Be to, atsižvelgusi į tai, kad ministerijos sudaryti vidaus sandoriai su įstaiga „Versli Lietuva“ jau nebegalioja daugiau nei trejus metus, Konkurencijos taryba padarė išvadą, jog nėra galiojančių viešojo administravimo subjekto skundžiamų sprendimų, kurių atžvilgiu būtų galima taikyti Konkurencijos įstatymo nuostatas ir pradėti tyrimą.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2021 12 02