BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NEPRADĖS TYRIMO DĖL RUSIŠKOS TELEVIZINĖS PRODUKCIJOS KAINŲ

Informacija apie galimai per žemas Lietuvoje transliuojamos rusiškos televizinės produkcijos kainas nėra pakankamas pagrindas pradėti tyrimą dėl Konkurencijos įstatymo pažeidimo. Tokį atsakymą Konkurencijos taryba išsiuntė į Seimą.

Į Konkurencijos tarybą kreipęsi parlamentarai Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Kernagis nurodė, kad pastaraisiais metais įvairiuose televizijos kanaluose Lietuvoje pastebimas gerokai išaugęs transliuojamos rusiškos televizinės produkcijos kiekis ir kad tokias tendencijas galimai lemia žema rusiškos televizinės produkcijos kaina. Seimo nariai prašė atlikti tyrimą dėl galimo rusiškos televizinės produkcijos, kurią transliuoja televizijos Lietuvoje, dempingavimo.

Konkurencijos tarybos atsakyme pabrėžiama, kad dempingo, t. y. tokios pardavimo politikos, kai produktai Europos Sąjungos viduje yra parduodami žemesnėmis kainomis nei užsienio šalių rinkose, buvimą, mastą ir poveikį bei antidempingo priemones nustato Europos Komisija. O Konkurencijos taryba, kaip numatyta Konkurencijos įstatyme, gali vertinti piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi atvejus, kai prekės ar paslaugos parduodamos žemiau savikainos, sąmoningai patiriant nuostolius ir tokiu būdu siekiant pašalinti iš rinkos konkurentą (dar kitaip – „grobuoniškos“ kainodaros taikymą). Tačiau „grobuoniški“ veiksmai yra draudžiami tik dominuojančią padėtį atitinkamoje rinkoje užimančiam ūkio subjektui – tam, kuris tiesiogiai nesusiduria su konkurencija arba kuris gali daryti vienpusę lemiamą įtaką atitinkamoje rinkoje veiksmingai ribojant konkurenciją.

Vien informacija apie taikomas galimai per žemas rusiškos televizinės produkcijos kainas Konkurencijos tarybai nesudaro pagrindo įtarti, kad pažeidžiamos Konkurencijos įstatymo nuostatos, ir pradėti tyrimą.

Atnaujinta: 2017 09 26