BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NERADO PAGRINDO ĮTARTI, KAD VALSTYBINĖS PROFESINIO RENGIMO ĮSTAIGOS YRA PRIVILEGIJUOJAMOS KITŲ ŪKIO SUBJEKTŲ ATŽVILGIU

Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo, ar viešojo administravimo subjektų veiksmai ir sprendimai, susiję su vairuotojų profesiniu mokymu ir kompetencijų vertinimu, pažeidė Konkurencijos įstatymo reikalavimus.

Į Konkurencijos tarybą kreipėsi Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacija, vienijanti 51 privačią vairuotojų profesinį mokymą bei kompetencijų vertinimą atliekančią mokyklą, ir prašė ištirti viešojo administravimo subjektų veiksmus bei sprendimus, susijusius su vairuotojų profesiniu mokymu ir kompetencijų vertinimu, kuriais esą privilegijuojamos valstybinės profesinio rengimo įstaigos ir taip pažeidžiamas Konkurencijos įstatymas.

Pareiškėjos teigimu, diskriminuojanti valstybės politika neva riboja sąžiningą konkurenciją ir užkerta kelią privačioms vairavimo mokykloms turėti realią galimybę teikti tokias pačias profesinio mokymo paslaugas, kaip tai gali daryti valstybinės įstaigos.

Konkurencijos taryba, įvertinusi pareiškėjos pateiktus duomenis bei papildomą surinktą informaciją, nerado pagrindo įtarti, kad valstybinės profesinio rengimo įstaigos yra privilegijuojamos kitų ūkio subjektų atžvilgiu bei kad galėjo būti pažeisti Konkurencijos įstatymo reikalavimai, todėl nusprendė tyrimo nepradėti.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo jo įteikimo arba paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos.

Atnaujinta: 2022 10 12