Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA NETIRS „KAUNO ENERGIJOS“ VEIKSMŲ ŠILUMOS SUPIRKIMO AUKCIONUOSE

2021 06 11
white-radiator-appartment.jpg

Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo dėl „Kauno energijos“ galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi Kauno miesto šilumos supirkimo aukcionuose 2020 m. rugsėjo–gruodžio mėnesiais siūlant kainas, galimai nesiekiančias bendrovės vidutinių kintamų kaštų. Institucija nematė pagrindo įtarti, kad įmonė užima dominuojančią padėtį Kauno miesto šilumos gamybos rinkoje, todėl negalėjo pažeisti Konkurencijos įstatymo nuostatų, draudžiančių piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi.

Į Konkurencijos tarybą kreipėsi nepriklausomi šilumos gamintojai, prašydami pradėti tyrimą dėl „Kauno energijos“ dominavimo Kauno šilumos gamybos rinkoje ir „grobuoniško“ kainų taikymo šilumos supirkimo aukcionuose. Bendrovių teigimu, „Kauno energija“ užima didelę šilumos gamybos rinkos dalį mieste ir dominuoja daugumoje Kauno šilumos aukcionų. 2020 m. rugsėjo–gruodžio mėn. aukcionuose šios įmonės siūlytos kainos nesiekė vidutinių kintamų šilumos gamybos sąnaudų, tad „Kauno energija“ generavo vien tik nuostolį, o dalis nepriklausomų šilumos gamintojų, pareiškėjų teigimu, šilumos nepardavė.

Išnagrinėjusi surinktus duomenis Konkurencijos taryba nustatė, kad Kauno miesto aukcionuose šilumą panašiais kiekiais, be „Kauno energijos“, parduoda ir kiti gamintojai. Be to, rinkoje atsirado dar vienas konkurentas – Kauno kogeneracinė jėgainė. Dėl šių priežasčių, institucijos nuomone, „Kauno energija“ negalėtų veikti nepriklausomai nuo konkurentų ar daryti vienpusę lemiamą įtaką. Konkurencijos taryba taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog „Kauno energijos“ vykdomos veiklos šilumos tiekimo rinkoje sureglamentuotos taip, kad apsaugotų Kauno miesto šilumos gamybos rinkoje veikiančius šilumos gamintojus nuo galimų konkurencijos ribojimų įmonei nusprendus pasinaudoti turima rinkos galia.

Konkurencijos tarybos nutarimas per vieną mėnesį nuo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.