BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NUBAUDĖ MAŽMENINĖS PREKYBOS ĮMONĘ „PALINK“ UŽ NEPAGRĮSTAI SUVARŽYTAS PREKIŲ TIEKĖJŲ GALIMYBES

2012 06 06

Konkurencijos taryba pripažino, kad UAB „PALINK“ (toliau – PALINK), valdanti mažmeninės prekybos tinklui IKI priklausančias parduotuves, pažeidė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą, kadangi nepagrįstai suvaržė prekių tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje. Už nustatytą pažeidimą bendrovei skirta 360 000 litų piniginė bauda.

Įvertinusi atlikto tyrimo išvadas Konkurencijos taryba nustatė, kad PALINK, kaip didelę rinkos galią turinti mažmeninės prekybos įmonė, atliko draudžiamus veiksmus sudarydama sutartis su maisto prekių ir gėrimų tiekėjais dėl reklamos paslaugų teikimo. Šiose sutartyse buvo nuostata, kad analogiškos prekės nebus tiekiamos kitoms mažmeninės prekybos įmonėms tokia pat ar mažesne kaina visu reklaminės akcijos metu. Tokius veiksmus draudžia Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas: draudžiama reikalauti iš tiekėjo užtikrinti, kad mažmeninės prekybos įmonei parduodamų prekių kainos bus mažesnės už kitiems pirkėjams (pavyzdžiui, prekybos centrams) parduodamų tų pačių prekių kainas. Įvertinusi atlikto tyrimo medžiagą ir atsižvelgusi į tai, kad PALINK standartinėse sutartyse dėl reklamos paslaugų teikimo buvo numačiusi nuostatą, jog tiekėjai kitoms mažmeninės prekybos įmonėms netieks prekių tokia pat ar mažesne kaina visu reklaminės akcijos metu, Konkurencijos taryba padarė išvadą, kad bendrovė elgėsi nesąžiningai ir nepagrįstai suvaržė tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje.

Konkurencijos taryba pažymi, kad PALINK iniciatyva sutartyse dėl reklamos paslaugų teikimo įtvirtintas draudimas maisto prekių ir gėrimų tiekėjams reklaminės akcijos metu tiekti prekes kitiems prekybos centrams tokia pat ar mažesne kaina negu PALINK, apribojo ne tik tiekėjų laisvę. Dėl tokio apribojimo gali nukentėti ir vartotojai, kadangi pasiūlyti vartotojams tokių pat prekių mažesnėmis kainomis kitiems prekybos centrams yra mažiau galimybių.

Skirdama PALINK baudą už Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimą, Konkurencijos taryba atsižvelgė į atsakomybę lengvinančią aplinkybę, kad bendrovė ėmėsi aktyvių veiksmų ir užkirto kelią žalingoms pažeidimo pasekmėms.

Konkurencijos taryba atlieka Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo stebėseną. Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas draudžia įmonėms atlikti jame nurodytus ūkinės veiklos sąžiningai praktikai prieštaraujančius veiksmus. PALINK byla yra pirmasis atvejis, kai Konkurencijos taryba nustatė šio įstatymo reikalavimų pažeidimą.

Konkurencijos tarybos nutarimo tekstas.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 14