BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA NUSTATĖ KARTELINĮ SUSITARIMĄ TARP VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ DALYVIŲ

2014 11 12

Šiandien Konkurencijos taryba nustatė, kad statybų sektoriuje veikiančios UAB „Convertus“ ir UAB „UGNA“, o taip pat UAB „Aketus“, UAB „Aestus“ ir UAB „Gedarta“ dalyvaudamos UAB „Baltic Transport Service“ 2011 -2012 m. organizuotuose viešuosiuose pirkimuose tarpusavyje derino savo veiksmus ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 1 punkto reikalavimus.

„Konkurencijos tarybos nuomone, sąmoningas ūkio subjektų dalyvavimas draudžiamuose susitarimuose yra pavojingas Konkurencijos įstatymo pažeidimas. Džiaugiuosi, kad  Konkurencijos tarybos ekspertai baigė tyrimą, kurio metu buvo įvertinta perkančiosios organizacijos atsakomybė už sudarytus draudžiamus susitarimus. Tikimės, kad šio tyrimo išvados prisidės ir prie viešųjų pirkimų sistemos skaidrumo, ir prie konkurencinės aplinkos gerinimo “– sako Konkurencijos tarybos narė Jolanta Ivanauskienė

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad perkančioji organizacija - UAB „Baltic Transport Service“ 2011-2012 m. iš Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos lėšų organizavo viešuosius pirkimus statybos darbams atlikti. Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad 2011 m. ir 2012 m. organizuotų viešųjų pirkimų laimėtojai buvo iš anksto žinomi, tuo tarpu likusieji dalyviai viešiesiems pirkimams pateikė suderintus pasiūlymus ir pirkimų procedūrose dalyvavo tik imituodami konkurenciją.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad pati perkančioji organizacija UAB „Baltic Transport Service“ skatino draudžiamų susitarimų sudarymą ir aktyviai prisidėjo prie jų įgyvendinimo. Įvertinusi šias bei kitas reikšmingas aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad perkančioji organizacija UAB „Baltic Transport Service“ yra laikytina 2011-2012 m. tiekėjų sudarytų draudžiamų susitarimų dalyve.

Už konkurenciją ribojančius susitarimus, Konkurencijos taryba skyrė šias baudas:

UAB „Convertus“ – 25 000 Lt;

UAB „Gedarta“ – 20 800 Lt.

UAB „UGNA“ – 7 800 Lt;

UAB „Aestus“ – 1 200 Lt.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį į tai, kad vertinant draudžiamus susitarimus tarp viešųjų pirkimų dalyvių, skiriamos baudos dydis priklauso nuo pažeidimu įtariamų bendrovių apyvartos. Atsižvelgiant į tai, kad UAB „Baltic Transport Service“ 2011-2012 m. negavo pajamų, Konkurencijos taryba neturėjo teisinio pagrindo skirti šiai bendrovei baudos.

Įsiteisėjus šiam Konkurencijos tarybos nutarimui dėl ūkio subjektų tarpusavio veiksmų derinimo viešuosiuose pirkimuose Konkurencijos taryba svarstys klausimą dėl asmeninės atsakomybės taikymo ūkio subjektų vadovams, prisidėjusiems prie draudžiamų susitarimų sudarymo. Pažymėtina, kad  sprendimą taikyti asmeninę ūkio subjektų vadovų atsakomybę priims teismas, įvertinęs Konkurencijos tarybos prašymą bei kitas vertinimui reikšmingas aplinkybes.

Konkurencijos tarybos nutarimas yra skelbiamas institucijos svetainės skiltyje „Naujausi nutarimai

Pastaba:

Konkurencijos įstatymo 40 straipsnis numato, kad už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi ūkio subjekto vadovui gali būti apribota teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir/ar privataus juridinio asmens vadovaujančias pareigas bei papildomai gali būti skiriamas bauda iki penkiasdešimties tūkstančių litų.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 22