Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA NUTRAUKĖ TYRIMĄ DĖL GALIMO KARTELIO VIEŠUOSIUOSE PIRKIMUOSE

2021 06 03
verslas.jpg

Konkurencijos taryba nusprendė nutraukti tyrimą dėl ūkio subjektų veiksmų, dalyvaujant krantinių ir kitų objektų rekonstravimo bei statybos darbų viešuosiuose pirkimuose, atitikties Konkurencijos įstatymo  ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo reikalavimams.

Tyrimas buvo pradėtas 2018 m. rugsėjį, gavus iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) informacijos, leidžiančios įtarti, kad Latvijos įmonės „Latvijas tilti“ ir „BMGS“ bei Lietuvos bendrovės „Hidrostatyba“ ir „Borta“, dalyvaudamos krantinių ir kitų objektų rekonstravimo bei statybos darbų viešuosiuose pirkimuose, galėjo sudaryti draudžiamą konkurenciją ribojantį susitarimą. Tyrimo metu buvo atlikti patikrinimai dalies įtariamų bendrovių patalpose, gauti paaiškinimai iš įtariamų bei kitų ūkio subjektų atstovų, taip pat surinkta informacija ir paaiškinimai iš įvairių valstybės institucijų.

Šių metų gegužės 10 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė neskundžiamą nutartį, kurioje pripažino, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros sprendimas leisti perduoti STT pareigūnams dalį ikiteisminio tyrimo duomenų Konkurencijos tarybai yra neteisėtas, todėl Konkurencijos taryba minėtus duomenis iš tyrimo pašalino. Kadangi likę įrodymai nėra pakankami pažeidimui nustatyti, nuspręsta tyrimą nutraukti.

Konkurencijos tarybos nutarimas per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.