BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA PASIRAŠĖ REGIONINIO BENDRADARBIAVIMO MEMORANDUMĄ

Balandžio 18 d. Varšuvoje Lietuvos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir dviejų ES kandidačių – Moldovos ir Ukrainos – konkurencijos institucijų vadovai pasirašė memorandumą, kurio pagrindinis tikslas – skatinti ir stiprinti regioninį bendradarbiavimą konkurencijos politikos srityje. Glaudesnis Centrinės ir Rytų Europos bendradarbiavimas svarbus tiek globalizacijos, tiek karo Ukrainoje kontekste, kartu tai padės Ukrainai ir Moldovai siekiant narystės ES.

Pasirašytu memorandumu šalys susitarė aktyviai bendradarbiauti konkurencijos politikoje regioniniu lygmeniu, plėsti partnerystę konkurencijos teisės aktų įgyvendinimo srityje, keistis patirtimi ir gerąja praktika, vykdyti bendrus projektus, organizuoti darbo grupes, mokomuosius vizitus, seminarus ir neoficialius susitikimus. Susitarta kasmet rengti institucijų vadovų susitikimus, į kuriuos planuojama kviesti ekspertų iš kitų valstybių konkurencijos institucijų arba tarptautinių organizacijų, taip plėtojant bendradarbiavimą.

Memorandumu įtvirtintas rotacinio pirmininkavimo principas. 2023 m. šiai regioninio bendradarbiavimo iniciatyvai pirmininkaus Lenkijos konkurencijos ir vartotojų apsaugos taryba, kuri jau numatė organizuoti praktinius seminarus valstybės pagalbos, koncentracijų nagrinėjimo, rinkos tyrimų ir kitais klausimais Moldovos ir Ukrainos ekspertams, taip pat pažintinius vizitus Varšuvoje ir Lodzėje.

Tarptautinio bendradarbiavimo srityje Konkurencijos taryba nuolat keičiasi gerąja praktika ir stiprina ryšius su užsienio institucijomis – yra pasirašiusi dvišalio bendradarbiavimo susitarimus su, pavyzdžiui, Ukrainos antimonopoliniu komitetu, Sakartvelo konkurencijos agentūra, Šiaurės Makedonijos konkurencijos apsaugos komisija, vykdo tarptautinius projektus Ukrainoje, Kosove, Sakartvele.

Atnaujinta: 2023 04 19