BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA PASKELBĖ DOKUMENTĄ APIE ĮMONIŲ PATALPOSE VYKDOMUS PATIKRINIMUS

Konkurencijos taryba parengė aiškinamąjį raštą dėl institucijos įgaliotų pareigūnų atliekamų patikrinimų ūkio subjektų patalpose. Tikimasi, kad šis dokumentas suteiks daugiau aiškumo tiek įmonėms, kurių patalpose vykdomas patikrinimas, tiek joms atstovaujantiems teisininkams.

Aiškinamajame rašte, kuris yra informacinio pobūdžio dokumentas, pateikiama apibendrinta informacija apie Konkurencijos tarybos įgaliotų pareigūnų atliekamų patikrinimų eigą ir tikrinamų ūkio subjektų bei kitų asmenų teises ir pareigas.

Patikrinimai vykdomi norint gauti įmonių turimą, tačiau viešai neskleidžiamą informaciją, kurios pagrindu įvertinamas dėl Konkurencijos įstatymo pažeidimo įtariamų įmonių veiksmų teisėtumas. Patikrinimų metu surinkti įrodymai turi ypatingą reikšmę, dažnai būna pagrindiniai ar vieninteliai Konkurencijos įstatymo pažeidimų įrodymai, todėl Konkurencijos taryba patikrinimams skiria itin daug dėmesio. Minėtu dokumentu siekiama suteikti aiškumo patikrinimų dalyviams apie pareigūnų vykdomas procedūras ir kitus tyrimo veiksmus. 

Aiškinamajame rašte aprašyti tiek pirminiai veiksmai, kai institucijos pareigūnai pateikia įmonei būtinus dokumentus patikrinimui atlikti, tiek tolesnė jo eiga ir kiti tyrimo veiksmai, pavyzdžiui, žodinių paaiškinimų gavimas, bei procedūros, kurių laikomasi iš ūkio subjekto paimant tyrimui reikalingą informaciją.  Taip pat aprašomos paprastai pareigūnų atliekamos procedūros tvarkant specialių kategorijų duomenis, pavyzdžiui, advokato profesinę paslaptį, asmeninio pobūdžio informaciją.

Dokumente pateikiama informacija ir apie pareigūnų surašomus dokumentus (protokolus), įmonės teises su jais susipažinti, taip pat įmonei bei jos darbuotojams taikomą atsakomybę už kliudymą atlikti patikrinimą ar jų galimybes skųsti Konkurencijos tarybos pareigūnų veiksmus.

Atnaujinta: 2020 04 29