Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA PATIKSLINA INFORMACIJĄ DĖL PRADĖTO TYRIMO – JIS TRUKS GEROKAI TRUMPIAU

2010 05 25

Konkurencijos taryba praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos veiksmų, susijusių su leidimų išdavimais ūkio subjektams kaupti ir saugoti naftos produktų valstybės atsargas kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių numatytais atvejais, atitikties Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio reikalavimams. Atliekant tyrimą bus visapusiškai išanalizuotos aplinkybės ir šią sritį reglamentuojančių teisės aktų nuostatos. Nors pagal Konkurencijos įstatymą tyrimas gali trukti iki 5 mėn., tačiau tyrimą tikimasi baigti ne vėliau kaip per 3 mėnesius. Tyrimo eiga ir trukmė priklausys nuo Energetikos ministerijos bendradarbiavimo tyrimo metu. Kita vertus, tyrimo baigtis ir išvados nėra tiesiogiai susijusios su galimybėmis tiek Energetikos ministerijai, tiek Vyriausybei priimti sprendimus, keičiančius degalų atsargų kaupimo tvarką.

Tyrimas buvo pradėtas įvertinus gautą UAB „Lukoil Baltija“ prašymą išnagrinėti, ar atsisakymai suteikti leidimą naftos produktų valstybės atsargas kaupti ir saugoti Latvijos Respublikoje nepažeidžia Konkurencijos įstatymo reikalavimų. Bendrovės pateiktame prašyme be kita ko nurodoma, kad esamas valstybinis reguliavimas ir atitinkami valstybės institucijų sprendimai gali riboti konkurenciją degalų rinkoje, kadangi didžiąją įsigyjamų degalų kiekio dalį bendrovė yra priversta pirkti iš AB „Orlen Lietuva“. Pareiškėjos nuomone, Lietuvos Respublikos teritorijoje nėra pakankamai naftos produktų talpyklų, kurios būtų laisvai prieinamos importuotojams, todėl kliūtys, kurios kyla siekiant degalų atsargas laikyti Latvijoje, riboja bendrovės suplanuotą naftos produktų importą ir tuo pačiu galimybes mažmeninėje prekyboje vartotojams pasiūlyti degalų patrauklesne kaina.

Atstovė viešiesiems ryšiams