BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA PATIKSLINA VIEŠO INFORMAVIMO PRIEMONĖSE PASKELBTĄ INFORMACIJĄ

2012 02 24

Konkurencijos taryba, žiniasklaidoje pasirodžius neteisingoms Konkurencijos tarybos atsakymo Seimo nariui Almantui Petkui interpretacijoms, nori išsamiau visuomenei paaiškinti atsisakymo tirti UAB „Vilniaus energija“ reklamą motyvus. Yra neteisingai nurodoma, kad „konkurencijos sargai nusprendė, kad tai – net ne reklama.“

Primename, kad Konkurencijos taryba 2012 m. sausio 19 d. gavo Lietuvos Respublikos Seimo nario Almanto Petkaus paklausimą, kuriuo buvo prašoma išnagrinėti, ar UAB „Vilniaus energija“ skleista reklama nėra galimai klaidinanti ir neleidžiama lyginamoji.

Pagal Lietuvos Respublikos reklamos įstatymą Konkurencijos taryba kontroliuoja, ar reklama nėra klaidinanti ir lyginamąją reklamą. Klaidinanti reklama yra tada, kai ji pažeidžia įstatyme nustatytus kriterijus – yra neteisinga, neišsami, o jos pateikimo būdas ir forma klaidina vidutinį vartotoją. Lyginamoji reklama gali būti pripažinta neleidžiama, jeigu joje neobjektyviai lyginamos konkuruojančių įmonių prekės ar paslaugos, lyginimas sukelia painiavą, diskredituoja konkurento prekes ir paslaugas ir pan.

Konkurencijos tarybos specialistai įvertino, kad UAB „Vilniaus energija“ informacija apie šilumos kainos struktūros dalis yra reklama, tačiau ji neklaidina vartotojų.

Taip pat šiuo atveju reklama nebuvo lyginamoji, kadangi nagrinėtoje reklamoje nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nėra įvardijamas joks UAB „Vilniaus energija“ konkurentas.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 18