Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA PRADĖJO NAUJĄ TYRIMĄ DĖL AB „LIETUVOS PAŠTAS” VEIKSMŲ

2006 02 09

Konkurencijos taryba posėdyje priėmė nutarimą pradėti tyrimą dėl AB „Lietuvos paštas“ veiksmų atitikties Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio, draudžiančio piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi, reikalavimams. Tyrimas pradėtas esant įtarimų, kad dėl bendrovės „Lietuvos paštas“ veiksmų, kai, padidėjus už priimamas iš gyventojų įmokas už komunalines paslaugas tarifui, atsisakoma sudaryti sutartis atskiruose apskričių paštų skyriuose su komunalinių paslaugų teikėjais, gali būti pažeistas Konkurencijos įstatymas.

Tyrimas pradėtas atsižvelgus į gautus UAB „Vilniaus vandenys“, AB „Rytų skirstomieji tinklai“, AB „Lietuvos dujos“ ir UAB „Auštaitijos vandenys“ prašymus. Juose teigiama, kad AB „Lietuvos paštas“, nuo 2006 m. sausio 1 d. nustačiusi komunalinių paslaugų teikėjams fiksuotą komisinį atlyginimą už kiekvieną iš gyventojų priimtą įmoką ir siūlydama pasirašyti naujas įmokų priėmimo sutartis bei atsisakydama sudaryti sutartis atskiruose apskrities paštų skyriuose, jei sutartys nesudaromos didžiuosiuose miestuose, naudojasi savo dominuojančia padėtimi. Pareiškėjų teigimu, kadangi mažuose miesteliuose ir kaimo vietovėse gyventojai neturi galimybės atsiskaityti už komunalines paslaugas ne pašto skyriuose, AB „Lietuvos paštas“ komunalinių paslaugų teikėjams primetamos pardavimo sąlygos, t.y. atsisakymas sudaryti sutartis atskiruose apskrities paštų skyriuose, jei sutartys nesudaromos didžiuosiuose miestuose, gali pažeisti tiek kitų ūkio subjektų, tiek vartotojų interesus.

Tyrimas gali trukti iki 5 mėnesių.

Šių metų sausį Konkurencijos taryba pripažino, kad AB „Lietuvos paštas“ pažeidė Konkurencijos įstatymo reikalavimus, nes piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi rezervuotųjų pašto paslaugų rinkoje, ir už šį pažeidimą skyrė 80 tūkst. Lt baudą.

Atstovė viešiesiems ryšiams