BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA PRIMINĖ ĮMONIŲ VADOVAMS APIE KONKURENCIJĄ RIBOJANČIŲ SUSITARIMŲ PASEKMES

Konkurencijos tarybos patirtis tiriant Konkurencijos įstatymo pažeidimus rodo, kad į institucijos akiratį patekusių įmonių atstovai dažnai nesusimąsto, jog jų veiksmai gali pažeisti konkurencijos taisykles. Siekdama didinti verslo bendruomenės sąmoningumą konkurencijos teisės srityje, Konkurencijos taryba išsiuntė asmeninius laiškus įmonių vadovams ir atkreipė jų dėmesį į Konkurencijos įstatymo reikalavimus bei finansines ir reputacines pasekmes, gresiančias už konkurenciją ribojančių susitarimų sudarymą.

Verslo atstovams priminta, kokie konkurentų susitarimai ir veiksmai gali riboti konkurenciją, ko reikėtų vengti bendraujant su konkurentais. Įmonės turėtų savarankiškai priimti sprendimus dėl ūkinės veiklos, pavyzdžiui, savarankiškai spręsti dėl nustatomų kainų, prekybos sąlygų, gamybos kiekių, veiklos teritorijų. Siekdamos išvengti galimo konkurencijos ribojimo, jos taip pat neturėtų keistis ar viešai atskleisti komerciškai jautrios bei su ateities planais susijusios informacijos, o dalyvaudamos viešuosiuose pirkimuose – su kitais viešųjų pirkimų dalyviais tartis nekonkuruoti tarpusavyje ir iš anksto nuspręsti, kas taps pirkimo laimėtoju.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos skaičiavimu, karteliai kainas padidina bent 10–20 proc., o karteliai tarp viešųjų pirkimų dalyvių – net iki 30 proc. Nustatydamos kainas arba pasidalydamos rinkas bendrovės nustoja konkuruoti, nejaučia spaudimo mažinti kainas, tiekti rinkai naujus produktus ar gerinti esamų produktų kokybę. Dėl tokių pažeidimų permoka ir vartotojai, ir valstybė, nukenčia viešuosius pirkimus organizuojančios perkančiosios organizacijos.

Konkurencijos taryba įspėjo, kad kartelių dalyviams gali būti skiriamos piniginės baudos iki 10 proc. bendrųjų metinių pajamų. Konkurenciją ribojančius susitarimus sudariusių įmonių vadovams gresia draudimas nuo 3 iki 5 metų eiti vadovaujančias pareigas ir bauda iki beveik 14,5 tūkst. Eur.

Įvairiuose ūkio sektoriuose dirbančių bendrovių vadovai laiškuose taip pat informuoti apie Atleidimo nuo baudų programą, kuria pasinaudoję konkurenciją ribojančio susitarimo dalyviai gali būti atleisti nuo baudos.

Institucija ragina asmenis, turinčius duomenų apie galimus konkurenciją ribojančius susitarimus ir kitus įtariamus Konkurencijos įstatymo pažeidimus, pateikti informaciją el. paštu praneskmums@kt.gov.lt, tel. +370 5 260 8879, +370 5 262 9840 arba svetainėje www.kt.gov.lt užpildžius specialią pranešimo formą. Jei Konkurencijos taryba, remdamasi pateiktais įrodymais, nustatytų kartelį, informaciją pateikęs fizinis asmuo galėtų gauti piniginę išmoką iki 100 tūkst. Eur.

Atnaujinta: 2019 09 27