BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA PRITARĖ VALSTYBĖS PAGALBAI AB „DVARČIONIŲ KERAMIKA“

2002 09 26

Šiandien posėdyje Konkurencijos taryba apsvarstė klausimą dėl valstybės pagalbos AB „Dvarčionių keramika“ pagal Finansų ministerijos pranešimą. Taryba nutarė pritarti valstybės pagalbai AB „Dvarčionių keramika“ dėl apskaičiuotų, bet šios bendrovės nesumokėtų delspinigių Finansų ministerijai pagal skolos grąžinimo sutartis nurašymo ir dalies skolos, kuri susidarė Finansų ministerijai vykdant garantinius įsipareigojimus užsienio kreditoriui, kapitalizavimo. Nutarimas priimtas nustačius kai kurias sąlygas. Valstybės pagalbos teikėjas kontroliuos jos gavėją, kad šis užtikrintų, jog, įgyvendinus investicinį projektą, naujos darbo vietos ir investicijos į AB „Dvarčionių keramika“ bus išsaugotos ne mažiau kaip penkerius metus, kaip yra numatyta Lietuvos Respublikos valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatyme. Taip pat valstybės pagalbos teikėjas - Lietuvos Respublikos finansų ministerija - privalės užtikrinti, kad investicinis projektas bus įgyvendintas numatytais terminais.

Pagal Finansų ministerijos pateiktą pranešimą valstybės pagalbą AB „Dvarčionių keramika“ numatoma teikti vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės skolos įstatymu. Valstybės paramą minimai bendrovei numatyta suteikti kapitalizuojant daugiau kaip 992 tūkst. JAV dol. skolą, kuri susidarė Finansų ministerijai vykdant garantinius įsipareigojimus užsienio kreditoriui, valstybei įgyjant 5 Lt nominalios vertės privilegijuotas akcijas su 5 proc. kaupiamuoju dividendu. Taip pat numatyta atleisti bendrovę nuo apskaičiuotų delspinigių (daugiau kaip 347 tūkst. JAV dol.) mokėjimo.

Vienas iš pagrindinių valstybės pagalbos teikimo tikslų - investicijų skatinimas ir naujų darbo vietų kūrimas. Pagal Finansų ministerijos pateiktą medžiagą numatyta, kad investicijos bus nukreiptos gamybai plėsti: jos bus skirtos įsigyti ir pradėti eksploatuoti naują grindų plytelių gamybos liniją, kuri leis iš esmės pakeisti gamybos technologiją ir pateikti pažangesnę produkciją. Ši investicija taip pat sudarys sąlygas įsteigti 130 naujų darbo vietų 2003 -2006 metais.

Vadovaudamasi Valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatymo nuostatomis Konkurencijos taryba konstatavo, kad numatytas AB „Dvarčionių keramika“ dalies skolų kapitalizavimas ir atleidimas nuo delspinigių vertintini kaip valstybės pagalba, skirta regiono plėtrai, ir ji atitinka Valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatymo 11 straipsnį.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 02 03