BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA RAGINA SAVIVALDYBES GERBTI KONKURENCIJĄ, TEISMŲ DARBĄ IR MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ PINIGUS

2016 02 03

Konkurencijos taryba pradėjo dar tris tyrimus dėl Kauno miesto, Pakruojo rajono ir Trakų rajono savivaldybių, galimai  netinkamai įvykdžiusių Konkurencijos tarybos nutarimais nustatytus įpareigojimus.

Įstatymas įpareigoja Konkurencijos tarybą atlikti tyrimus dėl įpareigojimų nevykdymo, o nustačius įpareigojimo nevykdymą kreiptis į teismą. Metai dar tik prasidėjo, o Konkurencijos taryba šiemet jau pradėjo tris tyrimus dėl galimai savivaldybių neįvykdytų nustatytų įpareigojimų.  Tai reiškia, kad Konkurencijos tarybos ekspertai, o vėliau teismai skiria daug brangaus laiko problemai, kurią išspręstų elementari viešųjų subjektų pagarba teisei.  Viešųjų subjektų ir ypač savivaldybių nepagarba teisei, tiesiogiai susijusi ir su neefektyviu mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimu.

Elonas Šatas, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas

Konkurencijos įstatymo 4 straipsnio 2 d. draudžia viešojo administravimo subjektams priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes.

Konkurencijos taryba 2009 m. kovo 19 d. nutarimu konstatavo, kad Trakų rajono savivaldybė sudariusi sutartį su UAB „Trakų paslaugos“, privilegijavo bendrovę kitų ūkio subjektų atžvilgiu ir pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnį. Konkurencijos taryba įpareigojo savivaldybę panaikinti priimtą sprendimą, o konkurenciją ribojusią sutartį – nutraukti.

Tyrimas pradėtas, Konkurencijos tarybos ekspertams nustačius, kad Trakų raj. savivaldybė 2008 m. pasirašytą sutartį nutraukė, tačiau neorganizuodama konkurso su ta pačia bendrove vėl pasirašė naują Trakų ir Lentvario miestų viešųjų teritorijų tvarkymo darbų sutartį.

Konkurencijos taryba 2012 m. balandžio 19 d. nutarimu konstatavo, kad Pakruojo rajono savivaldybė sudariusi sutartį su UAB „Pakruojo komunalininkas“, privilegijavo bendrovę kitų ūkio subjektų atžvilgiu ir pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnį. Konkurencijos taryba įpareigojo savivaldybę panaikinti priimtus sprendimus, o konkurenciją ribojusią sutartį – nutraukti.

Tyrimas pradėtas, Konkurencijos tarybos ekspertams nustačius, kad Pakruojo raj. savivaldybė 2010 m. pasirašytą sutartį nutraukė, tačiau savivaldybės taryba priėmė sprendimą  ir jo pagrindu neorganizuodama konkurso su ta pačia bendrove vėl pasirašė naują komunalinių atliekų tvarkymo Pakruojo rajone paslaugų sutartį.

Konkurencijos taryba 2008 m. birželio 5 d. nutarimu konstatavo, kad Kauno miesto savivaldybė sudariusi sutartį su UAB „Kauno švara“, privilegijavo bendrovę kitų ūkio subjektų atžvilgiu ir pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnį. Konkurencijos taryba įpareigojo savivaldybę panaikinti priimtą sprendimą.

Tyrimas pradėtas, Konkurencijos tarybos ekspertams nustačius, kad Kauno miesto savivaldybė nurodytą sprendimą panaikino, tačiau neorganizuodama konkurso su ta pačia bendrove vėl pasirašė naują komunalinių atliekų tvarkymo Kauno  mieste paslaugų sutartį.

Konkurencijos taryba taip pat primena, kad 2015 m. baigto komunalinių atliekų rinkos tyrimo duomenimis, vartotojai už paslaugas moka 5-100 procentų  daugiau ten, kur savivaldybės riboja konkurenciją.

Konkurencijos tarybos ekspertai yra parengę Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gaires (toliau – Gairės), kurios išsamiai paaiškina viešojo administravimo subjektams, kaip rengti teisės aktus, kad šie neiškraipytų konkurencijos ir užtikrintų vienodas rinkos dalyvių veikimo sąlygas įvairiose ekonomikos srityse. Konkurencijos tarybos ekspertai kartu su Gairėmis parengė ir trumpą 15 punktų klausimyną, kuris padės greitai įvertinti galimą sprendimo poveikį konkurencijai.

Konkurencijos tarybos ekspertai taip pat organizuoja Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gairių pristatymus. Gairės jau buvo pristatytos Kauno miesto ir rajono, Vilkaviškio rajono, Tauragės rajono, Vilniaus rajono, Šiaulių krašto ir Klaipėdos miestų savivaldybių darbuotojams bei Lietuvos savivaldybių asociacijos nariams.

Komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų rinkos tyrimas skelbiamas Konkurencijos tarybos svetainės skiltyje Aktualijos.

Atnaujinta: 2016 02 29