BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA REKOMENDUOJA ĮVERTINTI DRAUDIMO PREKIAUTI ALKOHOLIU DEGALINĖSE POVEIKĮ KONKURENCIJAI

Lietuvoje galiojantis draudimas prekiauti alkoholiu degalinėse turi būti pagrįstas ir proporcingas, kad, siekiant mažinti alkoholio vartojimą visuomenėje ir kitų viešojo intereso tikslų, ūkinės veiklos ir sąžiningos konkurencijos laisvė nebūtų ribojama labiau nei būtina. Tokį atsakymą Konkurencijos taryba išsiuntė Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei Vyriausybės kanceliarijai.

Asociacija kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydama įvertinti alkoholio prekybos degalinėse draudimą sąžiningos konkurencijos aspektu. Savo atsakyme institucija pabrėžė, kad toks draudimas yra numatytas Alkoholio kontrolės įstatyme, o Konkurencijos taryba neturi įgaliojimų vertinti Seimo priimtų teisės aktų teisėtumo. Todėl Konkurencijos taryba pateikė savo nuomonę dėl teisės aktų nuostatų įtakos konkurencijai.

Institucijos nuomone, leidimas alkoholiu prekiauti vieniems pardavėjams ir draudimas kitiems (šiuo atveju –  degalinėms) galimai sudaro skirtingas konkurencines sąlygas ir riboja ūkinės veiklos laisvę.

Konkurencijos tarybos atkreipė dėmesį, kad šiuo draudimu siekiama viešojo intereso tikslų – mažinti alkoholio vartojimą visuomenėje ir užtikrinti, jog neblaivūs vairuotojai nedalyvautų eisme. Atsižvelgiant į tai, draudimas prekiauti alkoholiu degalinėse turėtų būti pagrįstas ir proporcingas, kad siekiant minėtų viešojo intereso tikslų ūkinės veiklos ir sąžiningos konkurencijos laisvė nebūtų ribojama labiau nei būtina.

„Institucijos, turinčios įgaliojimus inicijuoti teisės aktų pakeitimus, turėtų įvertinti, ar galiojantis ribojimas yra proporcingas ir ar norimų įgyvendinti tikslų neįmanoma pasiekti kitais, mažiau ūkinės veiklos laisvę ir sąžiningos konkurencijos laisvę ribojančiais būdais“, – rašoma Konkurencijos tarybos atsakyme.

Konkurencijos taryba yra paskelbusi Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gaires, siekdama padėti teisės aktų projektų rengėjams įvertinti rengiamo projekto galimą įtaką konkurencijai ir pasirinkti tinkamiausias sprendimų alternatyvas. Vadovaujantis šiomis gairėmis rekomenduojama vertinti ir jau galiojančių sprendimų poveikį konkurencijai.

Atnaujinta: 2021 12 02