BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA: RIMI SUDARYTOS SUTARTYS PAŽEIDŽIA TIEKĖJŲ INTERESUS

2015 09 18

Šiandien Konkurencijos taryba priėmė nutarimą, kuriame pripažino, kad UAB „RIMI LIETUVA“ (toliau – RIMI) sudariusi didmeninio pirkimo – pardavimo sutartis su maisto prekių ir gėrimų tiekėjais, piktnaudžiavo rinkos galia. Minėtų sutarčių nuostatos pažeidė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 8 punkto reikalavimus.

Konkurencijos taryba nustatė, kad RIMI į 2010-2015 m. su tiekėjais sudarytas sutartis įtraukė nuostatas, kurios neteisėtai įpareigojo įmones iš anksto paskirti ir iki metų pabaigos sumokėti pardavimo skatinimo biudžetą, atlyginti už prekių pardavimo skatinimą, o RIMI suteikė teisę savo nuožiūra perskirstyti pardavimo skatinimo biudžetą bei reikalauti mokėti ankstesnių metų dydžio biudžetą nesutarus dėl naujų sąlygų.

Konkurencijos tarybos vertinimu, tokios, su RIMI pasirašytos sutarties standartinės nuostatos varžė tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje – ribojo tiekėjų galimybes pasirinkti jiems naudingiausius prekių pardavimo skatinimo būdus. Konkurencijos taryba įpareigojo įmonę nesąžiningus veiksmus nutraukti bei skyrė 73 000 eurų baudą.

Konkurencijos taryba kviečia visus mažmeninės prekybos tinklus, kuriems taikomas minėtas įstatymas, užtikrinti, kad galiojančios ir naujai sudaromos sutartys nepažeistų tiekėjų interesų.

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą  gavusi informacijos iš tiekėjų bei 2014 m. vykdytos apklausos metu. Apklausoje apie prekybos tinklų ir tiekėjų bendradarbiavimo aspektus dalyvavo 82 iš 120 respondentų.

Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo stebėsenos 2014 m. pažyma skelbiama Konkurencijos tarybos svetainės skiltyje Aktualijos. (481 KB )

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 27