Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA RIMTAI VERTINS NEVYKDOMUS NUSTATYTUS ĮPAREIGOJIMUS

2011 09 05

Konkurencijos taryba pastebi, jog viešojo administravimo subjektai ne visuomet laiku vykdo Konkurencijos tarybos įpareigojimus nutraukti veiksmus, pažeidžiančius Konkurencijos įstatymą. Atsižvelgusi į tai, Konkurencijos taryba nurodo, jog skirs ypatingą dėmesį šių įpareigojimų vykdymui. Tokią Konkurencijos tarybos nuostatą patvirtina ir pastaruoju metu pradėti tyrimai dėl Neringos ir Vilniaus miestų savivaldybių tarybų, galimai neįvykdžiusių joms nustatytų įpareigojimų, veiksmų.

Vienas naujas tyrimas pradėtas dėl to, kad Neringos savivaldybės taryba galimai neįvykdė Konkurencijos tarybos 2007-12-13 nutarimu nustatytų įpareigojimų suvienodinti vietinės rinkliavos už leidimą įvažiuoti mechaninėmis transporto priemonėmis į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko Neringos savivaldybės administruojamą teritoriją sąlygas. Dėl to ir šiuo metu Neringos savivaldybės teritorijoje registruotą buveinę turinčių juridinių asmenų atstovai ir keleivinio transporto įmonių autobusai, kuriais vežami keleiviai tolimojo ir vietinio susisiekimo maršrutais, gali būti privilegijuojami, kadangi yra atleisti nuo vietinės rinkliavos. Toje pačioje rinkoje veikiantys ir tas pačias paslaugas teikiantys ūkio subjektai moka rinkliavą, nes jų buveinė yra registruota kitur, o tokio diskriminavimo neturėtų būti.

Konkurencijos taryba, atsižvelgusi į nustatytas aplinkybes ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2011-07-25 išaiškinimą, taip pat pradėjo tyrimą ir dėl įpareigojimų, kurie Vilniaus miesto savivaldybės administracijai buvo nustatyti Konkurencijos tarybos 2007-09-20 nutarimu, kuriuo Vilniaus miesto savivaldybė buvo įpareigota nutraukti sutartį, sudarytą tarp Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir UAB „Universali arena“, arba jos nuostatas pakeisti taip, kad neprieštarautų Konkurencijos įstatymui, nevykdymo.

Atstovė viešiesiems ryšiams