BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA SAVO INICIATYVA NAGRINĖS „PILETILEVI GROUP“ IR „TIKETOS“ SANDORĮ

2021 10 27

Konkurencijos taryba nusprendė savo iniciatyva pradėti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įvertinti, ar Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų, nebuvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija bilietų platinimo rinkoje Lietuvoje. Institucija įpareigojo „Piletilevi Group“ iki 2021 m. gruodžio 10 d. pateikti pranešimą apie koncentraciją.

Konkurencijos įstatymas numato, kad apie planuojamą vykdyti sandorį bendrovės privalo pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu jų pajamos paskutiniais metais prieš sandorį viršija įstatyme nurodytas ribas, t. y. jeigu koncentracijos šalių suminės bendrosios pajamos yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno koncentracijos dalyvio pajamos yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Kadangi 2020 m. bendrovės „Tiketa“ pajamos nesiekė 2 mln. Eur, „Piletilevi Group“ nebuvo pareigos pranešti apie numatomą vykdyti koncentraciją ir gauti Konkurencijos tarybos leidimą. 

Vis dėlto Konkurencijos taryba nusprendė savo iniciatyva taikyti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įpareigoti „Piletilevi Group“ pateikti pranešimą apie koncentraciją, nes kilo įtarimų, jog po sandorio galėjo būti sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija bilietų į įvairius renginius platinimo rinkoje Lietuvoje, kur „Piletilevi Group“ valdo dvi didžiausias bilietų platinimo bendroves – „Tiketą“ ir „Nacionalinį bilietų platintoją“ (pastarajai priklauso bilietų platinimo tinklas bilietai.lt).

„Piletilevi Group“ įpareigota ne vėliau kaip iki gruodžio 10 d. pateikti Konkurencijos tarybai pranešimą apie koncentraciją įsigijus 100 proc. bendrovės „Tiketa“ akcijų. Gavusi šį pranešimą institucija rinks informaciją ir duomenis iš įmonių, platinančių bilietus į renginius Lietuvoje, iš renginių organizatorių ir kitų ūkio subjektų, kurių veikla susijusi su bilietų platinimu, bei išsamiai vertins, ar įgyvendintas sandoris nesukuria neigiamų pasekmių rinkos dalyviams ir vartotojams.

Šis Konkurencijos tarybos nutarimas nėra skundžiamas teismui.

Konkurencijos taryba gali savo iniciatyva taikyti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įpareigoti ūkio subjektus pateikti pranešimą apie koncentraciją, jeigu yra tikėtina, kad po sandorio bus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamoje rinkoje, ir kai nuo tokios koncentracijos įgyvendinimo praėjo ne daugiau kaip dvylika mėnesių.

Atnaujinta: 2022 05 16