BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA SKIRS INDIVIDUALIAS BAUDAS DVIEM KARTELIO DALYVĖMS

2022 02 03

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) vasario 2 d. nutartimi patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad 2018 m. Vilniaus miesto savivaldybės organizuotame kapinių priežiūros paslaugų viešajame pirkime dalyvavusios konkurentės „Būsto aplinka“ (ankstesnis pavadinimas – „Mano aplinka“) ir „Naujininkų ūkis“, padedant „City Service Engineering“, sudarė kartelį – susitarė pateikti suderintus komercinius pasiūlymus, įskaitant paslaugų kainas, ir konkurse tik imitavo konkurenciją.

Teisėjų kolegijos vertinimu, Konkurencijos taryba surinko pakankamai įrodymų ir tinkamai pagrindė, jog bendrovės „Būsto aplinka“ ir „Naujininkų ūkis“, padedant „City Service Engineering“, minėtame viešajame pirkime sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą ir pažeidė Konkurencijos įstatymą. Tokią išvadą buvo padaręs ir pirmosios instancijos teismas, išnagrinėjęs kartelio dalyvių viešojo pirkimo pasiūlymų dėsningumus, klaidas bei nustatytus kontaktus tarp ūkio subjektų.

LVAT patvirtino, kad Konkurencijos taryba bendrovei „Naujininkų ūkis“ pagrįstai skyrė 31 000 Eur baudą, tačiau teismas iš dalies patenkino įmonių „Būsto aplinka“ ir „City Service Engineering“ skundus ir grąžino institucijai spręsti klausimą dėl individualių baudų skyrimo minėtoms bendrovėms, kadangi Konkurencijos tarybos spendime nurodyti veiksmai, dėl kurių nustatytas pažeidimas, buvo atlikti 2018 m. birželio ir liepos mėnesiais, o tuo metu galiojusio Konkurencijos įstatymo redakcijoje nebuvo numatyta galimybė taikyti pažeidėjoms solidarią atsakomybę.

Be to, LVAT panaikino atsakomybės taikymą bendrovėms „City Service SE“ ir „Mano Būsto priežiūra“, kurios valdo „City Service Engineering“ ir „Būsto aplinką“, nes tokios galimybės taip pat nenumatė Konkurencijos įstatymas.

Ši LVAT sutartis yra neskundžiama.

Atnaujinta: 2022 02 03