Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA SKŲS VAAT SPRENDIMĄ DĖL NOTARŲ KARTELINIO SUSITARIMO

2019 02 25
laptop-3196481_1920.jpg

Konkurencijos taryba išanalizavo praėjusią savaitę paskelbtą Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą, kuriuo buvo panaikintas institucijos nutarimas dėl nustatyto kartelinio susitarimo tarp Lietuvos notarų rūmų bei jų prezidiumo narių, ir apsisprendė jį skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui teiksianti Konkurencijos taryba prašys VAAT sprendimą panaikinti ir sieks pagrįsti pernai balandį paskelbtą savo išvadą, kad Lietuvos notarų rūmai ir jų valdymo organui priklausantys aštuoni notarai priėmė nutarimus, kuriais buvo apribota notarų galimybė pasirinkti mažesnius atlyginimo dydžius ir vartotojams pasiūlyti palankesnius įkainius.

Už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo pažeidimus Lietuvos notarų rūmams buvo skirta 88 400 Eur bauda, o prezidiumo nariams, įvertinus jų gautas pajamas, – nuo 100 iki 20 800 Eur baudos.

Kartu su nustatytu konkurenciją ribojančiu susitarimu tarp notarų, baigusi minėtą tyrimą, Konkurencijos taryba papildomai atkreipė Vyriausybės dėmesį į tuometinę ydingą tvarką, kad teisingumo ministras negali patvirtinti notarinių veiksmų įkainių be pačių notarų sutikimo.

Atsižvelgusi į Konkurencijos tarybos pastabas, Vyriausybė parengė įstatymų pataisas, kuriomis siūlė keisti ne tik notarų atlyginimų, bet ir antstolių vykdymo išlaidų dydžių derinimo tvarką. Pritarus Seimui, nuo 2018 m. lapkričio 21 d. įsigaliojo Notariato ir Antstolių įstatymų pataisos, numatančios, kad notarų atlyginimo ir antstolių vykdymo išlaidų dydžius nustato teisingumo ministras, suderinęs su finansų ministru.