Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA STABDO MAXIMA TINKLO PLĖTRĄ KAI KURIUOSE REGIONUOSE

2008 09 18

Konkurencijos taryba posėdyje apsvarstė MAXIMA LT, UAB 2008-05-19 pateiktą pranešimą apie koncentraciją išsinuomojant ar nuosavybės teise įgyjant prekybinės paskirties patalpas, esančiais įvairiais adresais Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno miestų bei Marijampolės, Palangos, Kėdainių, Šilutės savivaldybių teritorijose. Vertindama MAXIMA LT, UAB vykdomą koncentraciją, Konkurencijos taryba išanalizavo padėtį lokalinėse rinkose konkurencijos požiūriu ir ją visapusiškai įvertino. Nustačiusi, kad dėl šios koncentracijos nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose Kaune, Palangoje, Kėdainiuose ir Šilutėje, Konkurencijos taryba leido šiuose regionuose vykdyti koncentraciją – išsinuomoti ar įsigyti pranešime nurodytas patalpas.

Tačiau nustačiusi, kad kai kuriose lokalinėse rinkose dėl šios koncentracijos gali kilti su konkurencija susijusių problemų, vykdyti koncentraciją pagal pateiktą pranešimą išsinuomojant nurodytas komercines patalpas Vilniaus, Klaipėdos ir Marijampolės miestų savivaldybių teritorijose Konkurencijos taryba leido tik nustačiusi sąlygas ir įpareigojimus. Atsižvelgus į MAXIMA LT, UAB pateiktus pasiūlymus sprendžiant su konkurencija susijusius klausimus, bendrovė įpareigota nutraukti Vilniaus, Klaipėdos ir Marijampolės miestų savivaldybių teritorijose nurodyto dydžio prekybinio ploto patalpų, kuriose vykdo mažmeninės prekybos maisto ir buities prekėmis veiklą, nuomos sutartis. Galima alternatyva - arba perleisti nuomos teisę į šias patalpas tretiesiems asmenims, arba perleisti/išnuomoti nuosavybės ar kita teise valdomas komercines patalpas, kuriose MAXIMA LT, UAB vykdo mažmeninės prekybos maisto ir buities prekėmis veiklą nurodytų miestų savivaldybėse. Konkurencijos taryba taip pat nustatė, kokiais terminais ir tvarka turi būti įvykdyti įpareigojimai.

Įpareigojimai MAXIMA LT, UAB skirti atsižvelgus į tai, kad nagrinėtu atveju koncentracijos laipsnis mažmeninės prekybos rinkose padidėtų ir Vilniaus, Klaipėdos bei Marijampolės regionų rinkose galėtų būti sukurta dominuojanti padėtis ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Atstovė viešiesiems ryšiams