BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA SU PARTNERIAIS SĖKMINGAI ĮGYVENDINO ES DVYNIŲ PROJEKTĄ SAKARTVELE

Žymint dvejus metus trukusio Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projekto Sakartvele pabaigą, Tbilisyje surengtas baigiamasis šios inciatyvos renginys. Jame dalyvavo už projektą atsakingų Lietuvos ir Austrijos institucijų atstovai, tarp kurių ir Konkurencijos tarybos ekspertai, naudos gavėja – Sakartvelo konkurencijos ir vartotojų agentūra, ES atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys.

Gegužės 23 d. vykusiame renginyje aptarti projekto metu pasiekti rezultatai, pasidžiaugta organizuotų mokymų ir kitų renginių gausa, įvertinta šalies institucijų padaryta pažanga tiek koreguojant teisines normas, tiek stiprinant darbuotojų gebėjimus konkurencijos ir vartotojų apsaugos srityse. Ekspertų vertinimu, projekto pradžioje Sakartvelo konkurencijos teisės aktų atitiktis ES teisei buvo apie 60 proc. , o projekto pabaigoje šis rodiklis jau siekė apie 75 proc.

Konkurencijos tarybos pirmininkės pavaduotoja Irma Urmonaitė, vadovavusi minėtam projektui, pažymėjo, jog beveik dvejus metus Lietuvos ir Austrijos ekspertai aktyviai dalijosi ES valstybių institucijų darbo patirtimi, peržiūrėjo Sakartvelo teisės aktus bei rengė jų pakeitimus, suteikė šaliai reikšmingą praktinę pagalbą, kuri itin svarbi stiprinant konkurencijos ir vartotojų apsaugos kultūrą tarp viešojo ir privataus sektoriaus atstovų. Ji taip pat pabrėžė tikinti, kad projekto metu pasiekti rezultatai turės ilgalaikį teigiamą poveikį konkurencijai ir vartotojų apsaugai šalyje.

Įgyvendinant projektą, 2023 m. gegužės mėnesį organizuotas Sakartvelo nacionalinės konkurencijos ir vartotojų agentūros darbuotojų vizitas Konkurencijos taryboje, kurio metu svečiai susipažino su naujausia Lietuvos kolegų darbo praktika, taip pat lankėsi dar keliose šalies institucijose.

Konkurencijos taryba kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir Austrijos konkurencijos institucija ES Dvynių programos projektą Sakartvele įgyvendino nuo 2022 m. birželio 1 d.

Projekto biudžetas – 1,2 mln. Eur, jis finansuotas ES lėšomis.

Atnaujinta: 2024 05 24