BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA TAPO NAUJAI ĮKURTOS PRIEŽIŪROS INSTITUCIJŲ ASOCIACIJOS NARE

Lapkričio 14 d. verslo veiklos priežiūrą įgyvendinančių institucijų iniciatyva buvo įsteigta Priežiūros institucijų asociacija, prie kurios prisijungė ir Konkurencijos taryba.

Pagrindinis PIA tikslas – telkti priežiūros institucijas ir priežiūros ekspertus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti priežiūros institucijų ir specialistų bendradarbiavimą bei savitarpio paramą.

Numatytos trys pagrindinės asociacijos veiklos kryptys:​ gerosios praktikos sklaida​; naujovių skatinimas; kompetencijų ir profesionalumo didinimas, mokant (-is) ir bendradarbiaujant su kolegomis iš kitų priežiūros institucijų ir su užsienio ekspertais bei dalyvaujant įvairiuose teminiuose mokymuose ir renginiuose.​

Konkurencijos tarybos vardu steigiamąją sutartį pasirašęs pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas akcentavo, kad į asociaciją susibūrusios priežiūros institucijos, aktyviau bendradarbiaudamos, besidalydamos gerąja darbo praktika, patirtimi, ekspertinėmis žiniomis, prisidės prie vieningos verslo priežiūros politikos taikymo ir įgyvendinimo.

Organizacijos steigėjai tikisi, kad PIA, išnaudodama narių žinias ir gebėjimus, sieks užtikrinti vienodą verslo priežiūros politikos įgyvendinimą, skatins taikomų priežiūros procesų pažangą, o iki šiol egzistuojantis dvišalis ar trišalis priežiūros institucijų bendradarbiavimas taps daugiašaliu.

Asociaciją įsteigė 15 institucijų: Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracija, Lietuvos auditorių rūmai, Lietuvos metrologijos inspekcija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas, Valstybinė augalininkystės tarnyba, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, Konkurencijos taryba, Ryšių reguliavimo tarnyba, Lošimų priežiūros tarnyba, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

Patvirtinus PIA įstatus, trejų metų kadencijai išrinkta penkių asmenų valdyba, kurią sudaro: Giedrius Kadziauskas, atstovaujantis Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos, Genius Lukošius, atstovaujantis Lietuvos transporto saugos administracijai, Mantas Staškevičius, atstovaujantis Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, Goda Aleksaitė, atstovaujanti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, ir Ieva Valeškaitė, atstovaujanti sau pačiai kaip fiziniam asmeniui.

Artimiausiu metu vyksiančiame valdybos posėdyje planuojama pristatyti 2023 m. PIA veiklos viziją ir patvirtinti veiklos planus.

Atnaujinta: 2022 11 15