Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA TARP PIRMAUJANČIŲ KONKURENCIJOS INSTITUCIJŲ ĮVERTINTA IR UŽ GERESNĮ KARTELIŲ IŠAIŠKINIMĄ

2012 06 01

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba trečius metus iš eilės įrašyta į Jungtinės Karalystės leidinio „Global Competition Review“ sudaromus pirmaujančių pasaulyje konkurencijos institucijų sąrašus. Atliktas jau vienuoliktasis metinis konkurencijos institucijų vertinimas, kuriame Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba trečią kartą įvertinta dviem žvaigždutėmis ir įrašyta tarp 40 vertintų pasaulyje geriausiai konkurencijos teisę įgyvendinančių institucijų (iš jų 19 – Europos Sąjungos šalių). Kaip ne kartą yra pažymėję patys leidinio „Global Competition Review“ atstovai, „patekimas į sąrašą parodo, jog institucijos veikla yra reikšminga“.

„Global Competition Review“ vertinime rašoma, kad nors Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba yra viena iš mažiausią biudžetą turinčių Europos konkurencijos institucijų, tačiau palyginus su ankstesniais, 2011 metais ypač pagerėjo kartelių išaiškinimas. Be to, pažymima, kad 2012 m. priimti Konkurencijos įstatymo pakeitimai padeda institucijai užtikrinti veiksmingesnę konkurenciją ir efektyvesnę jos apsaugą kovojant su Konkurencijos įstatymo pavojingiausiais pažeidimais, o dėmesys veiklos prioritetams suteikia galimybes efektyviai išnaudoti turimus išteklius.

Leidinys „Global Competition Review“ reitingų sąrašus sudaro atsižvelgęs tiek į objektyvius statistinius duomenis, tokius, kaip institucijų atliktų tyrimų skaičius, tyrimų trukmė, paskirtų baudų skaičius ir dydžiai, biudžetų dydis ir t.t., tiek ir į subjektyvius kriterijus, tokius kaip asmenų, kurie savo veikloje susiduria su konkurencijos institucijomis, pavyzdžiui, advokatų nuomones apie konkurencijos institucijų darbą. Pirmaujančių pasaulyje konkurencijos institucijų sąrašas, sudarytas atsižvelgus į nešališkus pasiekimų vertinimus, visoms šioms institucijoms tampa svarbiu atspirties tašku tobulinant veiklą ir didinant jos efektyvumą.

GCR pranešimas spaudai.

Atstovė viešiesiems ryšiams