BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA TARP PIRMAUJANČIŲ PASAULIO KONKURENCIJOS INSTITUCIJŲ

2013 06 05

Konkurencijos taryba ketvirtus metus iš eilės pateko į Jungtinės Karalystės leidinio „Global Competition Review“ (toliau – GCR) sudaromą pasaulyje pirmaujančių konkurencijos institucijų sąrašą. Kaip ir praeitais metais Konkurencijos taryba įvertinta dviem žvaigždutėm iš penkių galimų. Nepaisant to, kad Konkurencijos tarybos biudžetas ir darbuotojų skaičius yra vieni mažiausių pasaulyje, pasak GCR, Konkurencijos tarybos vertinimas išlieka stabilus ir stebimas institucijos efektyvumo augimas, gerėja konkurencijos kultūros sklaida.

Kaip pastebi GCR, konkurencijos institucijų vertinimas nemažai priklauso nuo institucijos dydžio ir jos turimo metinio biudžeto, nes finansiškai pajėgesnės ir didesnės institucijos gali atlikti daugiau tyrimų, pasiekti geresnių rezultatų ir daryti didesnę įtaką pasaulinei konkurencijos aplinkai. Tačiau ir mažesnės institucijos, turinčios mažesnius biudžetus, bet patekusios į GCR sąrašą, yra vertintinos kaip efektyviai konkurencijos teisę įgyvendinančios institucijos.

Kasmet atlikdamas tokį pasaulio konkurencijos institucijų vertinimą, GCR remiasi statistiniais duomenimis, kuriuos pateikia pačios konkurencijos institucijos, taip pat yra apklausiami ir kiti asmenys, susiję su konkurencijos institucijų darbu – tai advokatai, akademinės visuomenės atstovai, žurnalistai. Efektyviausiai dirbusiomis buvo įvertintos 37 pasaulio konkurencijos institucijos, tarp kurių aukščiausias pozicijas išlaikė Europos Komisijos Konkurencijos generalinis direktoratas, Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės bei Jungtinių Valstijų konkurencijos institucijos. Lietuvos konkurencijos institucija vertinimo skalėje pateko į vieną grupę kartu su Belgijos, Čilės, Danijos, Meksikos, Pakistano ir Turkijos konkurencijos institucijomis.

GCR atliekamas pasaulio konkurencijos institucijų vertinimas leidžia sužinoti bešališką nuomonę apie institucijos veiklą, o taip pat skatina kryptingai tobulinti ir efektyvinti institucijos veiklą ateityje.

 

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 04 21