BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA TEISĖTAI SKYRĖ BAUDAS ĮMONĖMS UŽ DRAUDŽIAMĄ KONKURENTŲ SUSITARIMĄ

2012 04 25

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė galutines ir neskundžiamas nutartis, kuriomis patvirtino, jog Konkurencijos taryba pagrįstai pripažino, kad AB „Autoūkis“, UAB „Autodina“ ir UAB „Moller Auto“, užsiimančios automobilių nuoma ir pardavimu, sudarė konkurenciją ribojančius kartelinius susitarimus.

Konkurencijos taryba 2010 m. nutarimu nustatė, kad minėtos įmonės dalyvaudavo viešuosiuose pirkimuose iš anksto suderinusios savo teikiamų pasiūlymų kainas ir tokiais veiksmais pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio reikalavimus, draudžiančius konkurentams derinti savo parduodamų prekių kainas.

Rengdamas viešuosius pirkimus pirkėjas siekia, kad įmonės pateiktų konkuruojančius pasiūlymus, iš kurių pirkėjas galėtų išsirinkti jam priimtiniausią. Tais atvejais, kai įmonės pasiūlymų sąlygas iš anksto suderina prieš juos pateikdamos pirkėjui, viešojo pirkimo laimėtoją nulemia ne konkurencinė kova, o išankstinis įmonių susitarimas. Taigi, tokiais atvejais pasiūlymų derinimo pasekmė yra ta, jog sudaromos sąlygos viešuosius pirkimus laimėti iš anksto žinomai įmonei, todėl pati viešųjų pirkimų procedūra tampa fiktyvi ir praranda savo prasmę, o pirkėjas netenka galimybės pasinaudoti konkurencijos tarp pardavėjų teikiama nauda ir nusipirkti prekių už palankiausią kainą. Todėl tokie viešųjų pirkimų konkursuose dalyvaujančių įmonių susitarimai pateikti pirkėjui suderintus pasiūlymus vertinami kaip sunkūs Konkurencijos įstatymo pažeidimai, darantys tiesioginę žalą vartotojams. Už tokio pobūdžio pažeidimus Konkurencijos taryba įmonėms įprastai skiria reikšmingas pinigines baudas.

Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą nagrinėjamu atveju Konkurencijos taryba paskyrė AB „Autoūkis“ 210 800 litų, UAB „Autodina“ – 117 800 litų ir UAB „Moller Auto“ – 1 266 500 litų pinigines baudas.

LVAT, savo sprendimais patvirtinęs Konkurencijos tarybos priimto nutarimo teisėtumą, kiek tai susiję su karteliniu susitarimu, įvertinęs visas reikšmingas bylos aplinkybes, įmonėms paskirtas baudas sumažino: AB „Autoūkis“ skirta bauda sumažinta iki 120 436 litų, UAB „Autodina“ – iki 52 803 litų bei UAB „Moller Auto“ – iki 802 136 litų.

Konkurencijos tarybos nutarimo išsamus tekstas – čia.

LVAT sprendimai -

http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx?id=796f6e67-adfa-4d64-b199-04bfceeac30d

http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx?id=8745ce47-018f-4a29-9a63-78d56d12b40b

http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx?id=ca12f18b-a954-4a4e-bb57-39559c64d1e5

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 13