KONKURENCIJOS TARYBA: TEO ĮVYKDYTAM OMNITEL AKCIJŲ ĮSIGIJIMUI LEIDIMO NEREIKIA
Šiandien Konkurencijos taryba nusprendė, kad TEO LT, AB (toliau – TEO), įsigydama 100 procentų UAB „Omnitel“ (toliau – Omnitel) akcijų iš TeliaSonera AB (toliau – TeliaSonera) neprivalėjo gauti Konkurencijos tarybos leidimo. Konkurencijos tarybos vertinimu, TeliaSonera kontroliavo abi bendroves – tiek TEO, tiek Omnitel – iki šio sandorio, ir dėl tokio akcijų perleidimo TeliaSonera turima kontrolė nepasikeis. Nesant kontrolės pokyčio, sandoris nelaikomas koncentracija, todėl apie jį pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti jos leidimo nereikia.
Konkurencijos taryba pažymi, kad vien tik vidiniai pertvarkymai arba naujos įmonės steigimas susijusių bendrovių grupės viduje nėra laikomi koncentracija. Tokios nuostatos laikosi ir Europos Komisija, kuri pabrėžia, kad konkurencijos priežiūros institucijų leidimas reikalingas tik tuomet, kai vykdomas sandoris lemia kontrolės pokyčius, pavyzdžiui, pasikeičia kontroliuojančių akcininkų sudėtis.
„Išnagrinėję su sandoriu susijusią informaciją, manome, kad sandoriui nereikia Konkurencijos tarybos leidimo. Iki sandorio abi bendrovės priklausė tam pačiam kontroliuojančiam savininkui ir galėjo teikti bendras paslaugas. Po sandorio padėtis iš esmės nepasikeis. Konkurencijos taryba atidžiai stebi daugelį rinkų ir reaguoja į jų pokyčius – taip bus ir įgyvendinus šį sandorį. Jei gautume patikimos informacijos, kad, pavyzdžiui, TEO piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi, imtumėmės atitinkamų veiksmų“, – sako Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.
Konkurencijos taryba taip pat išnagrinėjo AB Lietuvos radijo ir televizijos centro, Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos bei UAB „Bitė Lietuva“ prašymus ištirti, ar šis TeliaSonera ir TEO sandoris nepažeis Konkurencijos tarybos 2003 m. gruodžio 11 d. nutarimo. Šiuo nutarimu Konkurencijos taryba leido bendrovei TeliaSonera įsigyti iki 90 procentų Omnitel akcijų ir įpareigojo bendrovę TeliaSonera pranešti Konkurencijos tarybai bei gauti jos leidimą dėl su Omnitel susijusių sandorių, kurie būtų laikomi koncentracija. Konkurencijos taryba atsisakė pradėti tyrimą, nes pateikti pareiškimai nesuteikia pagrindo įtarti, kad sudarant sandorį būtų pažeisti konkurencijos teisės reikalavimai, tuo labiau, kad ir pats sandoris nėra laikomas koncentracija.
Atstovė viešiesiems ryšiams