Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA UAB „DRUSKININKŲ RASA“ SKYRĖ ĮSPĖJIMĄ

2009 09 10

Konkurencijos taryba nutarė pripažinti UAB „Druskininkų Rasa“ vykdytos akcijos „RASA – geriausia dovana“ metu skleistą reklamą „Pirk bet kurios rūšies RASA gėrimus ir laimėk svajonių katerį!“ klaidinančia.

Už klaidinančios reklamos naudojimą bendrovei „Druskininkų Rasa“ skirta administracinė nuobauda – įspėjimas.

Iš UAB „Druskininkų Rasa“ skleistos reklamos (iš paties reklaminio teiginio ir reklamoje pavaizduoto katerio) vartotojams galėjo susidaryti įspūdis, kad reklamos vartotojams buvo siūloma dalyvauti akcijoje-žaidime, kurio pagrindinis prizas yra kateris Bella 621 DC su varikliu. Tačiau akcijos pagrindinio prizo laimėtojui buvo įteiktas kateris be variklio, tuo pažeidžiant Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo ir Reklamos įstatymo nuostatas.

Atlikus tyrimą buvo konstatuota, kad kateris vidutinio vartotojo gali būti suprantamas tik kaip motorinė valtis. Įvertinus reklamą pagal jos pateikimo būdą, pažymėta, kad bendrovės skleistoje reklamoje pagrindinis prizas – kateris yra vaizduojamas su varikliu. Kitoje reklamoje yra vaizduojama vandeniu plaukiančio katerio priekinė dalis, dėl to nesimato variklio. Atsižvelgus į reklamos pateikimo būdą, vartotojas, pirkdamas RASOS gėrimus ir dalyvaudamas akcijoje nustatyta tvarka, pagrįstai galėjo tikėtis laimėti tokį pat katerį, koks jis pavaizduotas reklamoje – t.y. katerį Bella 621 DC su varikliu (plaukiantį katerį), tačiau pagrindinio prizo laimėtojui buvo įteiktas kateris be variklio. Tikėtina, jog vartotojas, žinodamas, kad laimėjęs katerį ir norėdamas pasinaudoti šiuo prizu, papildomai turės išleisti pakankamai didelę sumą pinigų, akcijoje nedalyvautų ir įsigytų kito gamintojo produkcijos. Pažymėtina, kad katerio variklio kaina yra gana didelė (nuo 12 iki 25 tūkst. Lt), todėl tikėtina, kad reklamos vartotojas, laimėjęs katerį be variklio, prizu negalės pasinaudoti. Specialių žinių neturintis vidutinis vartotojas, norėjęs dalyvauti akcijoje bei laimėti pagrindinį akcijos prizą – katerį Bella 621 DC, galėjo nežinoti, kad įprastai kateriai parduodami be variklių, todėl tikėjosi laimėti pagrindinį prizą tokį, koks jis buvo pavaizduotas reklamoje. Tai, kad įprastai kateriai yra parduodami be variklių, gali žinoti tik šios srities specialistai bei laivyba besidomintys asmenys.

Už padarytą pažeidimą skirdama administracinę nuobaudą – įspėjimą Konkurencijos taryba atsižvelgė į tai, kad šis UAB „Druskininkų Rasa“ pažeidimas nepadarė esminės žalos įstatymų saugomiems interesams. Vartotojo laimėto prizo – katerio vertė yra apie 100 tūkst. Lt.

Atstovė viešiesiems ryšiams