BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBA: UAB „RIMI LIETUVA“ GALIMAI PIKTNAUDŽIAVO RINKOS GALIA

2015 05 22

Konkurencijos taryba, įtarusi, kad UAB „RIMI LIETUVA“ galėjo piktnaudžiauti rinkos galia, pradėjo tyrimą dėl įmonės veiksmų galimai prieštaraujančių sąžiningai ūkinės veiklos praktikai.

Tyrimo pradėjimas rodo, kad yra pagrindas įtarti galimą pažeidimą, tačiau tai dar nereiškia, kad toks pažeidimas egzistuoja.

Kasmet Konkurencijos taryba atlieka mažmeninės prekybos įmonių ir tiekėjų apklausą. Šių apklausų tikslas – užtikrinti sklandų ir veiksmingą Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo įgyvendinimą. Šis įstatymas draudžia mažmeninės prekybos įmonėms veiklos riziką perkelti tiekėjams, įskaitant reikalavimą tiekėjui tiesiogiai ar netiesiogiai apmokėti dalį mažmeninės prekybos įmonės arba kartu su šia įmone vykdomo pardavimo skatinimo išlaidų. 2014 m. vykdytos apklausos metu Konkurencijos tarybos ekspertai gavo informacijos, kad UAB „RIMI LIETUVA“ galėjo reikalauti iš tiekėjo tiesiogiai ar netiesiogiai apmokėti dalį išlaidų, kai UAB „RIMI LIETUVA“ vykdė tiekėjų produkcijos pardavimo skatinimo akcijas.

Konkurencijos Taryba primena, kad analizuodami prekybos tinklus valdančių įmonių ir tiekėjų santykius, Konkurencijos tarybos ekspertai 2014 m. atliko dvi apklausas:

- domėjosi prekybos tinklų tiekėjams taikomomis baudomis, jų skyrimo dažnumu ir priežastimis;

- gilinosi į tiekėjų ir didžiųjų prekybos tinklų santykius, nustatant esmines prekių tiekimo procedūras bei kitus bendradarbiavimo aspektus.

Į klausimus apie taikomas baudas atsakė 70 iš 100 apklaustų tiekėjų ir 4 mažmeninės prekybos įmonės. Apklausoje apie prekybos tinklų ir tiekėjų bendradarbiavimo aspektus dalyvavo 82 iš 120 respondentų.

Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo stebėsenos 2014 m. pažyma skelbiama Konkurencijos tarybos svetainės skiltyje Aktualijos (481 KB ).

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 23