Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBA VIEŠAI KONSULTACIJAI TEIKIA PRELIMINARIAS KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ RINKOS TYRIMO IŠVADAS

2015 02 20

Konkurencijos taryba viešai konsultacijai teikia atliktą Komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų rinkos tyrimą. Tyrimo preliminarios išvados rodo, kad konkurencingos procedūros taikymas parenkant komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančią įmonę lemia mažesnes komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų kainas, bei mažesnes vartotojų išlaidas už atliekų tvarkymą.

Rinkos tyrimo metu buvo lyginamos komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir pervežimo į sąvartyną kainos bei paslaugos įdiegimo gyventojams lygis Lietuvos savivaldybėse. Konkurencijos tarybos ekspertai apklausė  pusę savivaldybių, jose veikiančias komunalinių atliekų tvarkymo įmones bei regioninius atliekų tvarkymo centrus ir nustatė, kad du trečdaliai apklaustų savivaldybių sudarė komunalinių atliekų tvarkymo sutartis taikydamos konkurencingą procedūrą, likusios tokios procedūros netaikė. Konkurencijos tarybos preliminariu vertinimu, šis santykis atitinka bendrą situaciją visos Lietuvos savivaldybėse.

Tyrimo metu nustatyta, kad esant panašiam gyventojų tankiui ir santykiniam atstumui iki sąvartyno, nekonkurencingu būdu paskirtos įmonės teikia nuo 14 procentų iki dviejų kartų brangesnes komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas. Be to, be konkurso pasirinktos įmonės aptarnauja tokį patį arba mažesnį vartotojų skaičių lyginant su konkursą laimėjusiomis.

Konkurencijos taryba vienerius metus trukusį tyrimą pradėjo atsižvelgusi į komunalinių atliekų tvarkymo sektoriuje jau nustatytų bei įtariamų (nustatyti 6 pažeidimai, vyko 5 tyrimai) pažeidimų gausą bei šio sektoriaus teikiamų paslaugų, jų kainos ir kokybės svarbą vartotojams. Prie tyrimo atlikimo prisidėjo ir „Kurk Lietuvai“ programos dalyviai.

Konkurencijos taryba kviečia visus suinteresuotus asmenis iki 2015 m. kovo 6 d. pateikti pastabas ir pasiūlymus dėl rinkos tyrimo preliminarių išvadų el. paštu jurgita.ratkeviciute@kt.gov.lt

Įvertinusi viešos konsultacijos metu gautas pastabas ir pasiūlymus, Konkurencijos taryba tvirtins rinkos tyrimo galutines išvadas ir pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Aplinkos ministerijai bei savivaldybėms.

Komunalinių atliekų rinkos tyrimo išvados.

Rinkos tyrime naudoti savivaldybių pateikti duomenys.

Atstovė viešiesiems ryšiams