Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA – VIEŠBUČIAI TARPUSAVYJE TURI KONKURUOTI KAINOMIS

2011 02 15

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį, kad Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės E. Šiškauskienės viešai dėstomas argumentas, kad būtent Konkurencijos taryba neleidžia mažinti paslaugų kainų viešbučiuose, yra visiškai nepagrįstas. Konkurencijos taryba kaip tik siekia, kad ūkio subjektai rinkoje sąžiningai konkuruotų kainomis, tarpusavyje paslaugų kainų nederintų ir galėtų klientams pasiūlyti aukštesnės kokybės paslaugų mažesnėmis kainomis. Konkurencijos teisė draudžia bet kokius ūkio subjektų susitarimus ar jų asociacijų sprendimus, kurių tikslas yra kainų lygio, kurio ūkio subjektai privalėtų laikytis rinkoje, nustatymas.

Konkurencijos taryba patvirtina, kad 2010 m. lapkričio pradžioje yra pradėjusi tyrimą ir jos įgalioti pareigūnai yra atlikę patikrinimą Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos patalpose. Tyrimas buvo pradėtas siekiant išsiaiškinti galimus kainų derinimo veiksmus, norint objektyviai įvertinti padėtį bei patvirtinti ar išsklaidyti įtarimus dėl galimo veiksmų derinimo nustatant paslaugų kainas tarp šiai asociacijai priklausiančių narių. Pažymėtina, kad Konkurencijos įstatymo nuostatomis draudžiami konkurenciją ribojantys susitarimai.

Netikėti patikrinimai yra vienas iš etapų atliekant tokio pobūdžio tyrimus. Tai, kad Konkurencijos taryba atlieka tyrimą dėl minimos asociacijos veiksmų, nereiškia, kad asociacija yra kalta dėl Konkurencijos įstatymo pažeidimų, ir neturi įtakos galutiniams sprendimams, kurie bus priimti atlikus tyrimą. Konkurencijos taryba gerbia teisę į gynybą, ypač ūkio subjektų teisę būti išklausytiems tyrimo metu.

Tyrimų trukmę gali lemti daugelis veiksnių, įskaitant kiekvienos bylos sudėtingumą, suinteresuotų bendrovių bendradarbiavimo mastą ir teisės į gynybą įgyvendinimą.

Atstovė viešiesiems ryšiams