Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBA VYRIAUSYBĖJE PRISTATĖ 2015 METŲ REZULTATUS

iStock_000042826914_XXXLarge (800x533) (640x426).jpg

Vakar Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas ministrų kabineto nariams pristatė 2015 metų veiklos rezultatus.

Konkurencijos tarybos misija – saugoti veiksmingą konkurenciją vartotojų gerovei. Institucija yra viešai įsipareigojusi, kad vartotojams sukurta nauda, skaičiuojama pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) metodiką, viršys institucijos biudžetą penkis kartus. 2015 metais šį įsipareigojimą viršijome – vienas į instituciją investuotas euras atnešė vartotojams devynis eurus naudos.

2015 metais nustatėme du didesnes bilietų kainas lėmusius kino teatrų kartelius Vilniuje ir Kaune, du kartelius viešinimo paslaugų ir kogeneracinių jėgainių rinkose, o išaiškinę UAB „Vilniaus energija” ir UAB „Bionovus” susitarimą atvėrėme rinką pigesniam biokurui. Ištyrę Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Joniškio, Švenčionių ir Alytaus rajono savivaldybių konkurencijos ribojimo atvejus viešojo transporto, energijos gamybos ir komunalinių atliekų rinkose, vėl sudarėme sąlygas sąžiningai konkurencijai.

Praėjusieji metai buvo intensyvūs ir įmonių susijungimų srityje – Konkurencijos taryba leido 36 įmonių susijungimus, tačiau nustačiusi, kad dėl vykdomos koncentracijos Lietuvoje galėtų būti apribota konkurencija pilzeno salyklo gamybos ir pardavimo rinkoje, atsisakė duoti leidimą vienam įmonių susijungimui.

Nepaisant 2015 metų Konkurencijos tarybos pasiekimų, turime mažiausią biudžetą iš Lietuvoje veikiančių rinkos priežiūros bei reguliavimo institucijų, tokių kaip Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ar Viešųjų pirkimų tarnyba. Neturint pakankamai finansinių išteklių, sunku išlaikyti komandą, kuri yra visų institucijos pasiekimų pagrindas. Vien praėjusiais metais netekome beveik 20 proc. tyrėjų – akivaizdu, kad užtikrintas didesnis finansavimas galėtų padėti institucijai konkuruoti dėl galimybių pritraukti ir išlaikyti savo srities profesionalus, o šie tęstų šalies vartotojams, verslui ir ekonomikai naudingus darbus

                                –Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas

Posėdžio metu Pirmininkas pranešė ir apie metinį konkurencijos teisės tyrimų centro Global Competition Review (GCR) atliktą Konkurencijos tarybos veiklos įvertinimą – institucija antrus metus iš eilės apdovanota trimis žvaigždutėmis iš penkių.

Su visu pristatymu galite susipažinti čia.