BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBOJE ASMENS DUOMENYS TVARKOMI VADOVAUJANTIS BENDRUOJU DUOMENŲ APSAUGOS REGLAMENTU

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) birželio 22 d. paskelbė, kad Konkurencijos tarybos 2019 m. sausio 22 d. nutarimu patvirtintos Asmens duomenų tvarkymo Lietuvos Respublikos konkurencijos taryboje taisyklės pagal priėmimo teisinį pagrindą prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui ir Viešojo administravimo įstatymui.

LVAT konstatavo, kad Europos Sąjungos reglamentai, įskaitant ir Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, veikia tiesiogiai nacionalinėse teisės sistemose ir nereikia priimti jų taikymo priemonių. Vis dėlto, kai kurias jų nuostatas gali prireikti įgyvendinti valstybėms narėms priimant taikymo priemones.

Išplėstinė teisėjų kolegija vertino, ar Konkurencijos įstatyme, įtvirtinančiame Konkurencijos tarybos funkcijas ir įgaliojimus, buvo atskirai įtvirtintas teisinis pagrindas Asmens duomenų tvarkymo taisyklėms priimti. Nenustatęs aiškaus ir konkretaus įstatyminio pavedimo, įtvirtinančio Konkurencijos tarybos kompetencijos reglamentuoti asmens duomenų tvarkymo institucijoje teisinius aspektus, LVAT konstatavo, kad Konkurencijos taryba, priimdama Asmens duomenų tvarkymo taisykles, viršijo savo įgaliojimus.

Konkurencijos taryba pabrėžia, kad institucijoje asmens duomenys buvo ir yra tvarkomi vadovaujantis Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu, o minėtos taisyklės tik detalizavo asmens duomenų tvarkymo principus.

Konkurencijos tarybos nuomone, Asmens duomenų tvarkymo taisyklės yra naudingos tiek institucijai, tiek asmenims, kurių duomenys yra tvarkomi institucijoje, todėl, atsižvelgusi į LVAT pateiktus išaiškinimus, Konkurencijos taryba teiks atitinkamus siūlymus Ekonomikos ir inovacijų ministerijai dėl Konkurencijos įstatymo pakeitimo.

Atnaujinta: 2022 06 23