Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

KONKURENCIJOS TARYBOS DARBUOTOJUI KYŠĮ SIŪLĘS VERSLININKAS – NUTEISTAS

Foto1.jpg

Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltu verslininką D. J. dėl Konkurencijos tarybos darbuotojo papirkimo – kaltinamajam skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams, ir 200 MGL dydžio (7 532 Eur) baudą.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2015 m. liepos 15 d., kai į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnus kreipėsi Konkurencijos tarybos Draudžiamų susitarimų tyrimo skyriaus vyriausiasis specialistas dėl galimo papirkimo. 14,5 tūkst. Eur kyšis jam siūlytas už tai, kad Konkurencijos tarybos atliekamo tyrimo rezultatas būtų palankus draudžiamu susitarimu viešuosiuose pirkimuose įtartoms įmonėms „Žagarės inžinerija“ ir „Rovaltra“. Viso ikiteisminio tyrimo metu Konkurencijos taryba aktyviai bendradarbiavo su STT.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

„Žagarės inžinerijai“ ir „Rovaltrai“ atsakomybės išvengti nepavyko – 2016 m. gruodžio 5 d. Konkurencijos taryba nutarė, kad minėtos įmonės, 2014 m. dalyvaudamos bendrovės „Fontas LT“ organizuotame viešajame pirkime technikai pirkti, derino komercinius pasiūlymus, ir už kartelinį susitarimą skyrė baudas: „Rovaltrai“ – 70 400 Eur, o „Žagarės inžinerijai“ – 33 400 Eur. Įmonės Konkurencijos tarybos nutarimą apskundė, tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas jų skundus atmetė.