BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBOS GAIRĖS PADĖS ATPAŽINTI NESĄŽININGĄ PREKYBOS PRAKTIKĄ

Konkurencijos taryba parengė Nesąžiningos prekybos praktikos vertinimo gaires, kuriose detaliai apžvelgė teisės aktuose nustatytus prekybos tinklų draudžiamus veiksmus tiekėjų atžvilgiu, taip pat, remdamasi savo ir teismų sprendimais, pateikė praktinių pavyzdžių bei paaiškinimų.

Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymu (MPĮNVDĮ), kurio priežiūrą atlieka Konkurencijos taryba, siekiama riboti mažmeninės prekybos įmonių rinkos galios panaudojimą ir užtikrinti maisto, gėrimų tiekėjų bei prekybos tinklų interesų pusiausvyrą.

Atsižvelgdama į tai, kad maisto, gėrimų tiekėjams kyla klausimų dėl tam tikrų prekybos tinklų veiksmų pagrįstumo, Konkurencijos taryba parengė gaires ir pateikė pagrindinius kriterijus, kuriais remiantis vertinama, ar tiekėjui taikoma apsauga.

Į Konkurencijos tarybą raginami kreiptis tie nesąžiningus prekybininkų veiksmus patiriantys maisto prekių, gėrimų tiekėjai, kurie yra įsisteigę bet kurioje ES šalyje, kurių pardavimo pajamos, gautos iš įprastinės ūkinės veiklos, skaičiuojant visų susijusių įmonių pajamas, paskutiniais finansiniais metais neviršija 350 mln. Eur, ir kurie parduoda savo produkciją bent vienam iš 5 didžiųjų prekybos tinklų, valdomų bendrovių „IKI Lietuva“, „Lidl Lietuva“, „Maxima LT“, „Norfos mažmena“ / „Rivona“, „Rimi Lietuva“.

Dokumente detaliai pristatomi nesąžiningi veiksmai, kurių minėti didieji prekybos tinklai negali atlikti maisto prekių, gėrimų tiekėjų atžvilgiu. Baigtinis draudžiamų veiksmų sąrašas įtvirtintas ne tik MPĮNVDĮ, bet ir Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatyme (NPPDĮ). Konkurencijos taryba taip pat vertina, ar didelę rinkos galią turinčios prekybos įmonės laikosi ir NPPDĮ numatytų draudimų.

„Tikimės, kad gairėse pateikti paaiškinimai ir praktiniai pavyzdžiai padės tiek prekybos tinklams, tiek maisto prekių, gėrimų tiekėjams įsivertinti, ar prekybos įmonių veiksmai nėra draudžiami“, – sakė Konkurencijos tarybos Nesąžiningos komercinės veiklos tyrimo grupės vadovė Erika Lukšė.

Kaip atpažinti nesąžiningą prekybos praktiką, kokie prekybos tinklų veiksmai yra draudžiami, bus aptariama ir rugsėjo 27 d. Konkurencijos tarybos ekspertų rengiamuose nuotoliniuose mokymuose, į kuriuos kviečiami maisto prekių, gėrimų tiekėjai bei juos vienijančios organizacijos. Dalyvių registracija vyksta iki rugsėjo 25 d. el. paštu dite.anilioniene@kt.gov.lt.

Atnaujinta: 2023 09 14