BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBOS IR VAAT ATSTOVŲ SUSITIKIME – DĖMESYS KOMERCINIŲ PASLAPČIŲ APSAUGAI

2023 10 12

Šiandien susitikę Konkurencijos tarybos ir Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) atstovai aptarė įvairius aktualius darbo organizavimo klausimus, kylančius nagrinėjant konkurencijos teisės bylas, bei artėjančią teismų reformą.

Susitikimo, kuriame dalyvavo Konkurencijos tarybos pirmininkė Jolanta Ivanauskienė ir VAAT vadovas Gediminas Užubalis, metu buvo aptartos teismui teikiamų dokumentų skaitmenizavimo galimybės ir efektyvios komercinių paslapčių apsaugos užtikrinimas teismo procese.

Kalbėta, kokiu teismui priimtiniausiu būdu būtų galima teikti procesinius dokumentus, kuriuose yra verslo subjektų komercinių paslapčių, siekiant užtikrinti, kad su šia jautria informacija negalėtų susipažinti kiti proceso dalyviai. Susitikimo dalyviai aptarė ir galimus pokyčius įgyvendinus teismų reformą.

Didžioji dauguma Konkurencijos tarybos nutarimų, priimtų dėl nustatytų Konkurencijos įstatymo bei Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimų, yra skundžiami teismams, pirmiausia kreipiantis į VAAT. Neretai į teismą kreipiasi ir ūkio subjektai, negavę Konkurencijos tarybos leidimo vykdyti sandorį, arba skųsdami procedūrinius institucijos sprendimus.

Į VAAT tenka kreiptis ir pačiai Konkurencijos tarybai, kai prašo leidimo atlikti patikrinimus įtariamų verslo subjektų patalpose arba skirti asmenines sankcijas draudžiamus susitarimus sudariusių įmonių vadovams.

Atnaujinta: 2024 02 09