Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBOS KOMENTARAS DĖL GALIMŲ SANDORIŲ

2010 02 12

Pastaruoju metu tiek visuomenė, tiek žiniasklaida domisi pasirodžiusiomis žiniomis apie galimą įmonės „Orlen Lietuva“ pardavimą. Visais atvejais Konkurencijos taryba, vertindama ūkio subjektų ketinamus vykdyti įsigijimus ar susijungimus, tai daro labai atsakingai, visapusiškai išnagrinėdama, ar konkrečiu atveju nebus sukuriama ar sustiprinama dominuojanti padėtis, ar itin apribojama konkurencija atitinkamose rinkose.

Kita vertus, nebūtinai Konkurencijos tarybai gali tekti nagrinėti įmonių susijungimo atvejus, nes tam tikrais atvejais tai gali daryti ir Europos Komisija. Tačiau ir tada Konkurencijos taryba neliktų nuošalyje, vertindama tokio sandorio pasekmes. Tuo atveju, jeigu pranešimas apie koncentraciją būtų pateikiamas Europos Komisijai, per tam tikrą laiką Konkurencijos taryba gali pareikšti savo nuomonę dėl vykdomos koncentracijos, įskaitant pasiūlymus ir dėl konkrečių įpareigojimų. Be to, Konkurencijos taryba turi teisę prašyti dalį bylos, susijusios su vykdoma koncentracija, perduoti nagrinėti nacionalinei institucijai.

Tik tada, jei bus kokie nors konkretūs veiksmai ar sprendimai dėl galimo sandorio parduodant „Orlen Lietuva“, Konkurencijos tarybai pagal jos kompetenciją gali tekti nagrinėti pateiktą pranešimą dėl koncentracijos. Tai būtų atliekama pagal nustatytas procedūras. Konkurencijos taryba galėtų pasakyti savo poziciją ar priimti galutinį sprendimą tik visapusiškai išnagrinėjusi pateiktą pranešimą ir įvertinusi visas faktines aplinkybes.

Atstovė viešiesiems ryšiams