BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBOS NARE SKIRIAMA I. URMONAITĖ

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Konkurencijos įstatymu ir atsižvelgdamas į Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė Irmą Urmonaitę Konkurencijos tarybos nare. Ji šias pareigas pradės eiti nuo rugsėjo 10 d.

Prezidentūros išplatintame pranešime spaudai rašoma, kad, pasak šalies vadovo, I. Urmonaitės sukaupta patirtis užsienyje ir Lietuvoje prisidės prie Konkurencijos tarybos svarbios misijos saugant sąžiningą konkurenciją ir ginant vartotojų interesus. Konkurencijos tarybos narių profesionalumas yra viena iš svarbiausių sąlygų veiksmingai konkurencijai užtikrinti Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

I. Urmonaitė Konkurencijos tarybos Draudžiamų susitarimų tyrimo grupėje dirba nuo 2013 m., nuo 2016 m. užima grupės vadovės pareigas. 2014 m. ji stažavosi Europos Sąjungos Teisingumo Teisme, 2020–2021 m. – Jungtinės Karalystės konkurencijos institucijoje, kur ėjo Kartelių skyriaus direktoriaus pavaduotojos pareigas.

I. Urmonaitė yra įgijusi ekonomikos bakalauro ir teisės magistro laipsnius Vilniaus universitete, tęsė konkurencijos teisės podiplomines studijas King‘s koledže Londone, baigė konkurencijos teisės ir ekonomikos studijų programas JAV ir Graikijoje.

Nuo rugsėjo 10 d. Konkurencijos tarybą sudarys pirmininkas Šarūnas Keserauskas ir nariai: Medeina Augustinavičienė, Karina Kučaidze, Elonas Šatas, Irma Urmonaitė. Konkurencijos tarybos įstatymas numato, kad Konkurencijos tarybos pirmininką ir narius Ministro Pirmininko teikimu skiria Respublikos Prezidentas. Konkurencijos tarybos nariai yra skiriami šešerių metų laikotarpiui, ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Atnaujinta: 2021 08 10