BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBOS PATIRTIS BUS PERDUODAMA EGIPTO KONKURENCIJOS INSTITUCIJAI

2014 06 06

Birželio 4 d. Egipto tarptautinio bendradarbiavimo ministerija pranešė, kad Vokietijos ir Lietuvos konsorciumas laimėjo atranką ir įgyvendins ES Dvynių programos projektą Egipto konkurencijos institucijos gebėjimams stiprinti.

Konkurencijos taryba projekte dalyvaus kaip jaunesnioji Vokietijos Federalinės ekonomikos ir technologijų ministerijos partnerė. Už konkurencijos reguliavimą atsakinga Egipto institucija susipažins su tarptautiniu mastu pripažinta Vokietijos konkurencijos sistema. Projektą papildys ypatinga Lietuvos patirtis stojant į ES sukūrus konkurencijos aplinką reglamentuojančią teisinę bazę bei kontrolės instituciją. Daugiau nei dvejus metus truksiančiam projektui įgyvendinti numatytas 1,1 mln. eurų biudžetas.

Tai jau antrasis ES Dvynių programos projektas, kurį kartu su partneriais iš Vokietijos laimėjo Konkurencijos taryba. 2013 m. pradžioje baigėsi šių partnerių dvejus metus sėkmingai įgyvendintas milijono eurų vertės Dvynių projektas Armėnijos konkurencijos institucijai ir teisinei bazei stiprinti.

Pastaba

Kaip skelbia savo pranešime spaudai Užsienio reikalų ministerija, šis projektas - antras Lietuvos institucijų laimėtas ES Dvynių projektas Egipte. Lietuvos Registrų centras kartu su vyresniaisiais partneriais iš Olandijos beveik trejus metus nuo 2011 m. dalinosi patirtimi su Egipto Nekilnojamojo turto mokesčių tarnyba.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa nuo 1998 m. remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Nuo 2004 m., kai Lietuva kaip donorė pradėjo teikti paramą šioje programoje, Lietuvos institucijos laimėjo 42 Dvynių projektų atrankas už apie 35,4 mln. eurų. 2013 m. vieni ir su partneriais lietuviai laimėjo devynis projektus iš viso už daugiau nei 6,9 mln. eurų: po projektą Kosove, Ukrainoje, Turkijoje bei po du projektus Makedonijoje, Juodkalnijoje ir Kroatijoje. Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio naujųjų ES šalių narių pasiekimus ir rodiklius, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama šalyse naudos gavėjose ir tarp partnerių.

Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 18