KONKURENCIJOS TARYBOS PIRMININKAS DALYVAUJA OECD KOMITETO POSĖDYJE
Praėjusių metų pabaigoje Lietuvą pasiekusi žinia apie tai, kad jai pirmajai iš Baltijos valstybių suteiktas stebėtojos statusas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) Konkurencijos teisės ir politikos komitete, jau palydėta ir konkrečių pasiūlymų. Konkurencijos tarybos pirmininkas Rimantas Stanikūnas pakviestas ir išvyko dalyvauti vasario 12 –14 dienomis Paryžiuje vykstančiame OECD Konkurencijos teisės ir politikos komiteto posėdyje. Posėdyje bus aptartos dvi aktualios problemos: globalizacijos procesų poveikis konkurencijai bei teikiamos valstybės pagalbos -dotacijų, subsidijų ir kt. - įtaka konkurencijai.
OECD yra pasirengusi suteikti Lietuvai paramą pagal šios organizacijos programą Baltijos regionui. Neseniai OECD Generalinio sekretoriaus pavaduotojo Selichi Kondo Lietuvos užsienio reikalų ministerijai atsiųstame pranešime sakoma, kad pagal Baltijos regiono programą yra numatytos Lietuvos atstovų stažuotės. Pasinaudoti galimybe ir padirbėti OECD Konkurerencijos teisės ir politikos skyriuje pirmiausia kviečiami Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos atstovai. Specialistai galės išsamiai susipažinti su šios organizacijos veiklos ypatumais ir stebėtojos statuso Konkurencijos teisės ir politikos komitete teikiamomis galimybėmis. Stebėtojos statusas Lietuvai suteiktas iki 2002 –ųjų metų pabaigos. Šis statusas yra labai svarbus žingsnis Lietuvai siekiant tapti OECD nare.
Konkurencijos tarybą pasiekė vieno iš OECD direktoratų Konkurencijos teisės ir politikos skyriaus viršininko Bernardo J. Phillipso kreipimasis į šalis nares ir stebėtojas, kuriame jis išdėsto svarbiausias veiklos kryptis šiems metams. Kreipimęsi sakoma, kad OECD yra suinteresuota, jog daugelyje pasaulio šalių, taipogi ir Lietuvoje, būtų sėkmingai įgyvendinamos konkurencijos politikos reformos ir padėtas pagrindas atviresniam dialogui.
Įgyvendindamas Baltijos regiono programą OECD Konkurencijos teisės ir politikos komitetas yra numatęs perduoti jo sukauptą patirtį konkurencijos politikos srityje. Taip pat bus bendradarbiaujama su šalių vyriausybėmis ir padedama joms geriau panaudoti rinkos galimybes, siekti didesnio ekonomikos efektyvumo, žmonių gerovės. OECD, kurios būstinė yra Paryžiuje, jungia 29 turtingiausias pasaulio šalis. Tai pagrindinė institucija, formuojanti ir nustatanti ekonominės politikos raidos kryptis. Šios organizacijos Konkurencijos teisės ir politikos komitetas – svarbiausias tarptautinis susivienijimas, kuriame nuolat analizuojama patirtis ir modeliuojama konkurencijos politikos raida.
Konkurencijos tarybos pirmininko R. Stanikūno nuomone Lietuvos konkurencijos tarybos specialistai, naudodamiesi Lietuvai suteiktu stebėtojos statusu, galės kreiptis į OECD ir gauti pagalbą spręsdami konkrečias problemas, pavyzdžiui, norėdami teisingai įvertinti veiksnius, galinčius iškreipti konkurenciją.
Atstovė viešiesiems ryšiams