BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBOS PIRMININKAS – ŠARŪNAS KESERAUSKAS

2011 04 04

Nuo balandžio 4 d. Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos pirmininko pareigas pradeda eiti Šarūnas Keserauskas. Į šias pareigas šešerių metų trukmės kadencijai Š. Keserauskas paskirtas Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės 2011 m. sausio 24 d. dekretu Nr. 1K-595, atsižvelgus į Ministro Pirmininko A. Kubiliaus teikimą. Teisininko išsilavinimą Vilniaus universitete ir Londono universiteto Karaliaus koledže įgijęs Š. Keserauskas pastaruoju metu dirbo vyresniuoju teisės patarėju Jungtinės Karalystės Sąžiningos prekybos tarnyboje (Office of Fair Trading), o anksčiau, dirbdamas advokatu, atstovavo konkurencijos teisės bylose.

*                *              *

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė naująjį Konkurencijos tarybos pirmininką Šarūną Keserauską,- apie tai pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

 

„Konkurencijos tarybos uždavinys skirti ypatingą dėmesį būtent toms sritims, kurios yra itin svarbios Lietuvos vartotojams, ar tai būtų šilumos ūkis, ar mažmeninė prekyba, ar kitos ūkio sritys", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kaip informuoja Prezidentės spaudos tarnyba, šalies vadovė paragino naująjį vadovą didelį dėmesį skirti ne tik pažeidimų nustatymui ir baudų skyrimui, bet ir prevencinei veiklai, teikiant įstatymų pataisas bei pasiūlymus kitoms valstybėms institucijoms kaip užtikrinti sąžiningą konkurenciją. Pasak Prezidentės, Konkurencijos tarybos darbo efektyvumas labai priklausys ir nuo sėkmingo bendradarbiavimo su kitomis valstybinėmis institucijomis.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva pernai parengtos Konkurencijos įstatymo pataisos, kuriomis įmonėms už kartelinius susitarimus ir kitus konkurenciją ribojančius veiksmus siūloma skirti didesnes baudas, numatyti asmeninę tokių įmonių vadovų atsakomybę, prailginami sankcijų skyrimo senaties terminai.

Pasak šalies vadovės, Konkurencijos taryba turi būti nepriklausoma institucija, aktyviai besinaudojanti savo įgaliojimais ir pajėgi pažaboti nesąžiningą konkurenciją visose šalies ūkio srityse.

 

*               *               *

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas susitiko su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi. Ministras Pirmininkas, teikęs Š. Keserausko kandidatūrą į Konkurencijos tarybos pirmininkus, atkreipė dėmesį į naujojo Konkurencijos tarybos vadovo sukauptą profesinę patirtį, ypač konkurencijos srityje jam dirbant Didžiojoje Britanijoje. „Mes tikrai norime energingos, efektyvios Konkurencijos tarybos veikos, kad konkurencijos sąlygos Lietuvoje būtų kiek galima aiškesnės ir skaidresnės, ypač tokiuose sektoriuose, kur galima įžvelgti arba monopolių formavimąsi, arba oligopolinių darinių formavimąsi“,- linkėdamas Š. Keserauskui sėkmės darbe kalbėjo A. Kubilius Vyriausybėje.

 

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 10 03