Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


KONKURENCIJOS TARYBOS PIRMININKAS SUSITIKO SU VILNIAUS MIESTO MERU

2015 05 19

Šiandien Konkurencijos tarybos pirmininko Šarūno Keserausko iniciatyva įvyko susitikimas su Vilniaus m. meru.

Susitikimo metu buvo aptarti Konkurencijos tarybos tyrimai dėl ankstesnių Vilniaus m. savivaldybės sprendimų apribojusių konkurenciją įvairiose srityse bei galimi bendradarbiavimo projektai. Savivaldybių sprendimai yra ypač aktualūs teikiant transporto, atliekų surinkimo, daugiabučių administravimo ir šildymo paslaugas. Dažnai savivaldybės atlieka ir rinkos reguliuotojo, ir paslaugų pirkėjo vaidmenį, todėl jų pagarba konkurencijos teisei yra tiesiogiai susijusi su vartotojų gaunama nauda.

„Susitikimas buvo labai dalykiškas. Jo metu merui įteikiau ir trumpą klausimyną – vertinant, ar būsimi savivaldybės sprendimai neapribos konkurencijos bei vartotojų teisės rinktis, reikės tik atsakyti į 15 klausimų. Taip pat pasiūliau Vilniaus m. savivaldybės administracijai surengti mokymus apie konkurencijos naudą.“ – sako Šarūnas Keserauskas.

Dar 2011 metais Konkurencijos tarybos ekspertai parengė Sprendimų poveikio konkurencijai vertinimo gaires (toliau – Gairės) ir pradėjo mokymų ciklą viešajam sektoriui.

Konkurencijos tarybos ekspertų parengtos Gairės išsamiai paaiškina viešojo administravimo subjektams, kaip rengti teisės aktus, kad šie neiškraipytų konkurencijos ir užtikrintų vienodas rinkos dalyvių veikimo sąlygas įvairiose ekonomikos srityse.

Konkurencijos tarybos ekspertai kartu su Gairėmis parengė ir trumpą 15 punktų klausimyną, kuris padės greitai įvertinti galimą sprendimo poveikį konkurencijai.

Dokumente taip pat pateikiami praktiniai pavyzdžiai iš Konkurencijos tarybos praktikos, kurie, tikimasi, padės sprendimų priėmėjams ir teisės aktų rengėjams išvengti nepagrįstų konkurencijos ribojimų.

Konkurencijos taryba siekia, kad visos valstybės ir savivaldybių institucijos sudarytų realias konkurencijos sąlygas ir veiktų viena kryptimi – savo veiksmais skatintų veiksmingą konkurenciją.

 

Atstovė viešiesiems ryšiams