KONKURENCIJOS TARYBOS SUKURIAMA NAUDA 10 KARTŲ VIRŠIJO INSTITUCIJOS BIUDŽETĄ
Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas, pristatęs Seimo Ekonomikos komitetui 2017 m. institucijos veiklos rezultatus, akcentavo Konkurencijos tarybos stiprinimo būtinybę.
Konkurencijos taryba, planuodama savo veiklą, stengiasi kurti kuo didesnę naudą vartotojams ir siekti įsipareigojimo, kad vienas į instituciją investuotas euras atneštų ne mažiau kaip 5 eurus naudos. 2015–2017 m. vidutinis metinis biudžetas siekė 1,8 mln. eurų, o nauda, paskaičiuota pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos metodiką, sudarė 18 mln. eurų. Taigi, per trejus metus Konkurencijos tarybos sukurta nauda institucijos biudžetą viršijo 10 kartų.
Tarp svarbiausių Konkurencijos tarybos darbų Š. Keserauskas paminėjo uždraustą prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ koncentraciją, nes šalys neįvykdė įsipareigojimo parduoti 17 parduotuvių, taip pat teisės aktų priežiūrą farmacijos srityje, nustatytus konkurenciją ribojančius susitarimus statybų, odontologijos ir kituose sektoriuose. Iš viso už Konkurencijos ir Reklamos įstatymų pažeidimus 2017-aisiais buvo skirta 13,5 mln. eurų baudų. Pasibaigus teismų procesams, pažeidėjai į šalies biudžetą sumokėjo 7,9 mln. eurų.
Š. Keserauskas pripažino, kad Konkurencijos taryba yra pasiekusi ribą, kai norint padaryti daugiau tyrimų, reikia pritraukti daugiau teisininkų ir ekonomistų, taip pat spręsti patalpų klausimą, nes institucijos pastatui būtinas kapitalinis remontas.
Konkurencijos taryba prašė Vyriausybės 267 tūkst. eurų padidinti institucijos finansavimą 2019 m., tačiau kitų metų valstybės biudžeto projekte numatyta mažesnė suma nei 2018 m.
Konkurencijos taryba yra Seimui atskaitinga nepriklausoma institucija, kurios vadovas pagal Konkurencijos įstatymą kasmet teikia veiklos ataskaitą ir parlamentui, ir ministrų kabinetui.
Konkurencijos tarybos veiklos ataskaitą galite rasti čia.