BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

KONKURENCIJOS TARYBOS VEIKLOS ATASKAITA PRISTATYTA VYRIAUSYBEI

2021 04 21

Šiandien per Vyriausybės pasitarimą Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas pristatė institucijos veiklos 2020 m. rezultatus ir atsakė į ministrų klausimus.

Pristatydamas metinę veiklos ataskaitą, Š. Keserauskas akcentavo, kad institucija praėjusiais metais vykdė aktyvią prevencinę veiklą ir informavo tiek Vyriausybę, tiek verslo atstovus, jog net ir susiklosčius sudėtingoms aplinkybėms dėl koronaviruso plitimo, tam tikri sprendimai kelia riziką riboti konkurenciją. Konkurencijos taryba ne kartą atkreipė Vyriausybės dėmesį, jog, kiek tai leidžia su sveikatos apsauga susijusios aplinkybės, būtina užtikrinti, kad dėl COVID-19 pandemijos nustatomi ūkinės veiklos ribojimai būtų proporcingi ir nesuteiktų privilegijų vieniems ūkio subjektams, diskriminuodami kitus. Taip pat aktyviai konsultuotas verslas, kaip konkurentai galėtų bendradarbiauti, siekdami užtikrinti vartotojų interesus per pandemiją, tačiau išskirtinė padėtis neturi tapti priedanga sudaryti susitarimus, ribojančius konkurenciją.

Atsakydamas į ministrų klausimus, Š. Keserauskas sakė, kad didžiausios konkurencijos pažeidimų rizikos yra susijusios su skaitmeninėmis rinkomis, kur žengia daugelis įprastų ekonomikos sektorių. Skaitmeninės rinkos suteikia daugiau galimybių pažeidėjams riboti konkurenciją, o iš konkurencijos institucijų reikalauja didesnės kompetencijos ir technologinio pasiruošimo pažeidimus aiškinantis.  Tai tampa itin svarbu viso pasaulio institucijoms, taip pat ir Lietuvos. Todėl Konkurencijos tarybai itin aktualus yra tinkamas finansavimas, kad institucija galėtų pritraukti ir išlaikyti patyrusius ekspertus, gebančius atlikti sudėtingus tyrimus.

Konkurencijos taryba yra Seimui atskaitinga nepriklausoma institucija, kurios vadovas pagal Konkurencijos įstatymą kasmet teikia veiklos ataskaitą ir ministrų kabinetui, ir parlamentui.

Konkurencijos tarybos 2020 m. veiklos ataskaitą galite rasti čia.

 

Atnaujinta: 2021 07 29